Robots
Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
27.01.2021 27 stycznia 2021

Nowa dyrektor zarządzająca Fundacji PlasticsEurope Polska

Z dniem 1 stycznia 2021 r. Anna Kozera-Szałkowska obejmuje stanowisko Dyrektor Zarządzającej Fundacji PlasticsEurope Polska. Zastąpi odchodzącego na emeryturę Kazimierza Borkowskiego, który piastował to stanowisko od 2011 r.

   Powrót       01 stycznia 2021       Management   

Anna Kozera-Szałkowska z Fundacją PlasticsEurope Polska związana jest od początku istnienia organizacji, czyli od 2007 roku. Brała udział w tworzeniu polskiego oddziału PlasticsEurope, realizacji kluczowych projektów w Polsce oraz wspierała organizację na poziomie europejskim, blisko współpracując z Centralą w Brukseli oraz oddziałem w Niemczech.

Posiada szerokie doświadczenie w prowadzeniu kampanii wizerunkowych, edukacyjnych i innych związanych z promocją tworzyw sztucznych i przemysłu tworzyw sztucznych. Wcześniej zdobywała doświadczenie zawodowe m.in. jako dziennikarz i redaktor w prasie branżowej, a także jako menedżer ds. techniczno-legislacyjnych w stowarzyszeniu branżowym branży FMCG(1). Z wykształcenia jest chemiczką, posiada stopień doktora nauk technicznych (technologia polimerów), który zdobyła na Wydziale Chemicznym Politechnice Warszawskiej. Ukończyła także Podyplomowe Studia Komunikacji Społecznej i Mediów organizowane przez Fundację Upowszechniania Nauki i Instytut Badań Literackich PAN.

Czytaj: [Wywiad] Recykling chemiczny rozpocznie zupełnie nową erę

Anna Kozera-Szałkowska jest zamężna i ma dwóch dorosłych synów. Zna biegle język angielski, posługuje się także językiem niemieckim i rosyjskim. Interesuje się przemianami społecznymi we współczesnym świecie oraz zrównoważonym rozwojem. Czas wolny spędza z dala od zgiełku miejskiego.

Źródło: PlasticsEurope Polska

Przypisy

1/ ang. fast-moving consumer goods

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Pasta do butów z... odpadów plastikowych? Clariter i MFPE realizują projekt o globalnym zasięgu (21 stycznia 2021)NIK: Przed nami jeszcze długa droga do zamknięcia obiegu (08 stycznia 2021)Mikroplastik wszechobecny w wodach wokół Japonii (30 grudnia 2020)Przemieszczanie odpadów z tworzyw sztucznych na nowych, surowszych zasadach od 1 stycznia 2021 r. (29 grudnia 2020)Od Nowego Roku zmienia się firma odbierająca odpady od mieszkańców Bytomia (28 grudnia 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony