Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose

Dzięki kartom prepaidowym, łatwiej będzie wypożyczyć miejskie rowery

a+a-    Powrót       13 lipca 2018       Transport   

Turyści odwiedzający Kraków dzięki kartom przedpłaconym (prepaid) będą mogli łatwiej wypożyczyć miejski rower bez potrzeby rejestracji w systemie Wavelo. Na hotelowych recepcjach pojawią się karty w dwóch wariantach: jedno- i trzydniowe.

- Turyści cenią sobie wygodę. Z myślą o nich przygotowaliśmy to rozwiązanie, żeby bez konieczności logowania do systemu, podawania swoich danych, dociekania, jak system działa, osoby odwiedzające Kraków mogły używając karty zakupionej w hotelu wypożyczyć rower. Wystarczy przyłożyć kartę z kodem PIN z tyłu roweru – mówił PAP dyrektor operacyjny systemu Wavelo Albert Wójtowicz.

Dwa warianty kart

Na hotelowych recepcjach pojawią się karty w dwóch wariantach: jedno- i trzydniowe. Krótsza opcja kosztować będzie 33 zł, dłuższa – 90 zł. Ukłonem w kierunku turystów korzystających z oferty będzie możliwość pozostawienia roweru bez dodatkowych kosztów poza stacją w obrębie systemu np. tuż przed hotelem. Obecnie karty dostępne są m.in. w ponad 50 hotelach i hostelach w Krakowie, a docelowo mają trafić do ponad 200 obiektów w mieście. Projekt jest realizowany we współpracy operatora rowerów miejskich z firmą Discover Cracow.

Kraków był pierwszym polskim miastem, które w 2008 r. uruchomiło wypożyczalnię rowerów miejskich. Pierwszy system pod nazwą KMK Bike zastąpiło w 2016 r. Wavelo, którego operatorem jest spółka BikeU. Obecnie to system 162 stacji i 1,5 tys. jednośladów rozlokowanych na terenie całego miasta. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Częstochowa: Internetowy przewodnik dla rowerzystów (06 lipca 2018)Opolskie: 40 mln zł na infrastrukturę pieszo-rowerową (03 lipca 2018)Ponad 12 mln zł na infrastrukturę rowerową w Małopolsce (28 czerwca 2018)Unijne dofinansowanie na polsko-słowackie projekty (27 czerwca 2018)Jazda na rowerze nie zawsze jest zdrowa (25 czerwca 2018)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony