Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Dyrektor Zakładu (branża motoryzacyjna) Hays
Ładowacz Odpadów / Pracownik ds. Porządkowych SUEZ Polska Sp. z o.o.

Dzięki kartom prepaidowym łatwiej będzie wypożyczyć miejskie rowery

a+a-    Powrót       13 lipca 2018       Transport   

Turyści odwiedzający Kraków dzięki kartom przedpłaconym (prepaid) będą mogli łatwiej wypożyczyć miejski rower bez potrzeby rejestracji w systemie Wavelo. Na hotelowych recepcjach pojawią się karty w dwóch wariantach: jedno- i trzydniowe.

- Turyści cenią sobie wygodę. Z myślą o nich przygotowaliśmy to rozwiązanie, żeby bez konieczności logowania do systemu, podawania swoich danych, dociekania, jak system działa, osoby odwiedzające Kraków mogły używając karty zakupionej w hotelu wypożyczyć rower. Wystarczy przyłożyć kartę z kodem PIN z tyłu roweru – mówił PAP dyrektor operacyjny systemu Wavelo Albert Wójtowicz.

Dwa warianty kart

Na hotelowych recepcjach pojawią się karty w dwóch wariantach: jedno- i trzydniowe. Krótsza opcja kosztować będzie 33 zł, dłuższa – 90 zł. Ukłonem w kierunku turystów korzystających z oferty będzie możliwość pozostawienia roweru bez dodatkowych kosztów poza stacją w obrębie systemu np. tuż przed hotelem. Obecnie karty dostępne są m.in. w ponad 50 hotelach i hostelach w Krakowie, a docelowo mają trafić do ponad 200 obiektów w mieście. Projekt jest realizowany we współpracy operatora rowerów miejskich z firmą Discover Cracow.

Kraków był pierwszym polskim miastem, które w 2008 r. uruchomiło wypożyczalnię rowerów miejskich. Pierwszy system pod nazwą KMK Bike zastąpiło w 2016 r. Wavelo, którego operatorem jest spółka BikeU. Obecnie to system 162 stacji i 1,5 tys. jednośladów rozlokowanych na terenie całego miasta. (PAP)

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Police: Blisko 9 mln zł dofinansowania na przedsięwzięcia drogowe (07 stycznia 2019)Śląskie: 83 mln zł dotacji do projektów dotyczących transportu miejskiego (27 grudnia 2018)Szwedzki punkt widzenia: odpady są jak złoto (14 grudnia 2018)Poznań: 380 mln zł na budowę trasy tramwajowej (19 listopada 2018)Świeszyno: 2,6 mln zł na budowę trasy rowerowej (14 listopada 2018)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony