Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Inspektor/ Starszy Inspektor Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warsz
2-dniowe szkolenie: Prawo ochrony środowiska i ustawy powiązane firmy Centrum Organizacji Szkoleń i Konferencji SEMPER

EBI wspiera przejście na gospodarkę o obiegu zamkniętym

a+a-    Powrót       02 listopada 2018       Zrównoważony rozwój   

Europejski Bank Inwestycyjny zamierza czynnie wspierać transformację w kierunku gospodarki obiegowej. Aby pomóc przedsiębiorcom we włączeniu się w proces tej transformacji, Bank przygotował dedykowaną im publikację.

- W świetle unijnego pakietu o obiegu zamkniętym, Europejki Bank Inwestycyjny, jako bank UE, zamierza wspierać przejście na gospodarkę o obiegu zamkniętym, w szczególności w krajach UE, ale także w innych częściach świata – wynika z opracowania Europejskiego Banku Inwestycyjnego promującego gospodarkę o obiegu zamkniętym pn. „The EIB Circular Economy Guide Supporting the circular transition”(1). Publikacja ma na celu promowanie wspólnego rozumienia idei oraz rozwiązań circular economy, związanych z nią wyzwań i możliwości wśród partnerów finansowych i projektowych banku oraz stymulowanie procesu przechodzenia Europy na gospodarkę o obiegu zamkniętym.

Informacje o formach wsparcia finansowego

Przewodnik zawiera informacje na temat działań EBI w zakresie udzielania pożyczek i doradztwa w tej dziedzinie oraz przedstawia wizję, w jaki sposób bank może w dalszym ciągu wspierać przejście na gospodarkę o obiegu zamkniętym.

Jak podkreślono w opracowaniu, przewodnik jest żywym dokumentem, który będzie aktualizowany w odpowiedzi na zmieniające się zrozumienie potrzeb, szans i zagrożeń oraz rosnące doświadczenie w zakresie oceny i finansowania projektów związanych z gospodarką o obiegu zamkniętym. Wszelkie sugestie dotyczące przyszłej edycji publikacji można przekazać na adres: CircularEconomy@eib.org.

Joanna Spiller: Dziennikarz, inżynier środowiska

Przypisy

1/ The EIB Circular Economy Guide Supporting the circular transition
http://www.eib.org/en/infocentre/publications/all/the-eib-in-the-circular-economy-guide.htm?fbclid=IwAR1UQI-BkLQwOaoQnv1tlgfG7bqBnByUcfMNrXTxPueF-aGwEphmR6_SabU

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Czyste plaże we Francji do 2025 roku (07 sierpnia 2019)10 mld euro na wsparcie gospodarki o obiegu zamkniętym w UE (19 lipca 2019)Międzynarodowy Tydzień Gospodarki Obiegu Zamkniętego (18 czerwca 2019)Nordycka koalicja na rzecz GOZ (04 czerwca 2019)Zielone obligacje - elastyczne finansowanie projektów samorządowych (25 marca 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony