Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Starszy inspektor do spraw działań i rozliczeń księgowych RDOŚ w Krakowie
Maszyna kompostująca Oklin GG02 firmy Interseroh Polska

EBI wspiera przejście na gospodarkę o obiegu zamkniętym

a+a-    Powrót       02 listopada 2018       Zrównoważony rozwój   

Europejski Bank Inwestycyjny zamierza czynnie wspierać transformację w kierunku gospodarki obiegowej. Aby pomóc przedsiębiorcom we włączeniu się w proces tej transformacji, Bank przygotował dedykowaną im publikację.

- W świetle unijnego pakietu o obiegu zamkniętym, Europejki Bank Inwestycyjny, jako bank UE, zamierza wspierać przejście na gospodarkę o obiegu zamkniętym, w szczególności w krajach UE, ale także w innych częściach świata – wynika z opracowania Europejskiego Banku Inwestycyjnego promującego gospodarkę o obiegu zamkniętym pn. „The EIB Circular Economy Guide Supporting the circular transition”(1). Publikacja ma na celu promowanie wspólnego rozumienia idei oraz rozwiązań circular economy, związanych z nią wyzwań i możliwości wśród partnerów finansowych i projektowych banku oraz stymulowanie procesu przechodzenia Europy na gospodarkę o obiegu zamkniętym.

Informacje o formach wsparcia finansowego

Przewodnik zawiera informacje na temat działań EBI w zakresie udzielania pożyczek i doradztwa w tej dziedzinie oraz przedstawia wizję, w jaki sposób bank może w dalszym ciągu wspierać przejście na gospodarkę o obiegu zamkniętym.

Jak podkreślono w opracowaniu, przewodnik jest żywym dokumentem, który będzie aktualizowany w odpowiedzi na zmieniające się zrozumienie potrzeb, szans i zagrożeń oraz rosnące doświadczenie w zakresie oceny i finansowania projektów związanych z gospodarką o obiegu zamkniętym. Wszelkie sugestie dotyczące przyszłej edycji publikacji można przekazać na adres: CircularEconomy@eib.org.

Joanna Spiller: Dziennikarz, inżynier środowiska

Przypisy

1/ The EIB Circular Economy Guide Supporting the circular transition
http://www.eib.org/en/infocentre/publications/all/the-eib-in-the-circular-economy-guide.htm?fbclid=IwAR1UQI-BkLQwOaoQnv1tlgfG7bqBnByUcfMNrXTxPueF-aGwEphmR6_SabU

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Zielone obligacje - elastyczne finansowanie projektów samorządowych (25 marca 2019)Polska nie może być tylko biernym obserwatorem (13 marca 2019)Recykling chemiczny rozpocznie zupełnie nową erę (21 lutego 2019)GOZ to wciąż wielka niewykorzystana szansa (15 lutego 2019)Koniec dofinansowań dla spalarni coraz bliżej (26 października 2018)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony