Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Starszy inspektor ds. działań i rozliczeń księgowych w projekcie pn. „Ochrona zagrożonych gatunków i siedlisk chronionych w ramach sieci Natura 2000 w Małopolsce” RDOŚ w Krakowie
2-dniowe szkolenie: Prawo ochrony środowiska i ustawy powiązane firmy Centrum Organizacji Szkoleń i Konferencji SEMPER

EBI wspiera przejście na gospodarkę o obiegu zamkniętym

a+a-    Powrót       02 listopada 2018       Zrównoważony rozwój   

Europejski Bank Inwestycyjny zamierza czynnie wspierać transformację w kierunku gospodarki obiegowej. Aby pomóc przedsiębiorcom we włączeniu się w proces tej transformacji, Bank przygotował dedykowaną im publikację.

- W świetle unijnego pakietu o obiegu zamkniętym, Europejki Bank Inwestycyjny, jako bank UE, zamierza wspierać przejście na gospodarkę o obiegu zamkniętym, w szczególności w krajach UE, ale także w innych częściach świata – wynika z opracowania Europejskiego Banku Inwestycyjnego promującego gospodarkę o obiegu zamkniętym pn. „The EIB Circular Economy Guide Supporting the circular transition”(1). Publikacja ma na celu promowanie wspólnego rozumienia idei oraz rozwiązań circular economy, związanych z nią wyzwań i możliwości wśród partnerów finansowych i projektowych banku oraz stymulowanie procesu przechodzenia Europy na gospodarkę o obiegu zamkniętym.

Informacje o formach wsparcia finansowego

Przewodnik zawiera informacje na temat działań EBI w zakresie udzielania pożyczek i doradztwa w tej dziedzinie oraz przedstawia wizję, w jaki sposób bank może w dalszym ciągu wspierać przejście na gospodarkę o obiegu zamkniętym.

Jak podkreślono w opracowaniu, przewodnik jest żywym dokumentem, który będzie aktualizowany w odpowiedzi na zmieniające się zrozumienie potrzeb, szans i zagrożeń oraz rosnące doświadczenie w zakresie oceny i finansowania projektów związanych z gospodarką o obiegu zamkniętym. Wszelkie sugestie dotyczące przyszłej edycji publikacji można przekazać na adres: CircularEconomy@eib.org.

Joanna Spiller: Dziennikarz, inżynier środowiska

Przypisy

1/ The EIB Circular Economy Guide Supporting the circular transition
http://www.eib.org/en/infocentre/publications/all/the-eib-in-the-circular-economy-guide.htm?fbclid=IwAR1UQI-BkLQwOaoQnv1tlgfG7bqBnByUcfMNrXTxPueF-aGwEphmR6_SabU

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Koniec dofinansowań dla spalarni coraz bliżej (26 października 2018)Kongres ENVICON Environment w tym roku w Warszawie (17 października 2018)10 mln zł dla Banków Żywności na zapobieganie marnotrawieniu jedzenia (01 października 2018)Certyfikacja uwzględnia każdy etap cyklu życia produktu (26 września 2018)Postęp na drodze do Zero Waste (25 września 2018)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony