Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose

Prezydent podpisał nowelę obniżającą o połowę akcyzę dla hybryd

a+a-    Powrót       28 października 2019       Transport   

Prezydent podpisał nowelę ustawy o podatku akcyzowym, która obniża o 50 proc. stawki akcyzy dla pojazdów o napędzie hybrydowym - poinformowała w poniedziałek Kancelaria Prezydenta RP.

Nowelizacja ustawy, która była inicjatywą poselską, wprowadza obniżoną o 50 proc. stawkę podatku akcyzowego dla pojazdów o hybrydowym napędzie spalinowo-elektrycznym, w którym energia elektryczna nie jest akumulowana przez podłączenie zewnętrznego źródła zasilania.

Zgodnie z nowym prawem, samochody hybrydowe o pojemności silnika większej niż 2000 centymetrów sześciennych, ale nie wyższej niż 3500 centymetrów sześciennych, mają być objęte 9,3 proc. podatkiem akcyzowym. W przypadku pojazdów z silnikami do 2000 centymetrów sześciennych stawka podatku ma wynosić 1,55 proc.

Obecne przepisy przewidują czasowe zwolnienie z podatku akcyzowego dla samochodów hybrydowych.

Ustawa wchodzi w życie pierwszego dnia drugiego miesiąca następującego po miesiącu ogłoszenia. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Pompy ciepła, energia z OZE, biomasa - dostępne dofinansowania dla przedsiębiorców (20 stycznia 2020)120 mln zł kary za aferę dieselgate. UOKiK zakończył postępowanie przeciwko koncernowi Volkswagen (16 stycznia 2020)Jak ograniczyć transport samochodowy w miastach? Bez kija i marchewki się nie obędzie (15 stycznia 2020)Przyszłość dostaw ostatniego kilometra należy do samochodów elektrycznych (13 stycznia 2020)Tramwajem przez miasto! Czyli o zaletach transportu publicznego na szynach - z perspektywy Francji i Polski (02 stycznia 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony