Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose

Nowe przepisy niekorzystne dla małych producentów energii z wiatru: VIDEO

a+a-    Powrót       17 sierpnia 2016       Energia   

W Polsce jest kilkuset małych i średnich przedsiębiorców, którzy zainwestowali w energetykę wiatrową. Niepewność inwestycyjna związana ze zmianami w prawie może jednak spowodować, że liczba takich inwestorów się zmniejszy – podkreśla Kamil Szydłowski, wiceprezes Stowarzyszenia Małej Energetyki Wiatrowej.

Mitem jest, że polska energetyka wiatrowa to wyłącznie korporacje z zagranicznym kapitałem. Na obszarach wiejskich działa ok. 700-1000 rodzimych spółek produkujących energię z wiatru. W większości przypadków inwestycje realizowane są w oparciu o wielomilionowe kredyty. Zniesienie obowiązku zakupu energii z OZE przez sprzedawcę zobowiązanego po 2017 r. oraz niska cena zielonych certyfikatów mogą postawić pod znakiem zapytania rentowność większości takich projektów.

- Nowe przepisy prawdopodobnie będą oznaczać, że zostaniemy zmuszeni do podpisania ze spółkami obrotu niekorzystnych umów po zaniżonych cenach. W naszej opinii próg 500 kW nie dzieli energetyki na dużą i małą. Ta granica powinna być określona znacznie wyżej tj. w okolicach 2 MW – dodaje Szydłowski.

Źródło: http://www.marketnews24.pl

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Sejmowa komisja nie chce złagodzenia ustawy odległościowej (14 lutego 2020)Morze Bałtyckie wielkim placem budowy? Wszystko na to wskazuje (28 stycznia 2020)Polski offshore na dwa tempa. Pierwsze aukcje za trzy lata (20 stycznia 2020)Powstaną trzy nowe elektrownie wiatrowe (13 grudnia 2019)Stołeczny ratusz uchwalił nowe dotacje na likwidację tzw. "kopciuchów" (27 września 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony