Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Inspektor ds. obszarów chronionych Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Gdańsku
Inspektor ds. obszarów chronionych Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Łodzi

Europejska Nagroda Natura 2000

a+a-    Powrót       31 sierpnia 2017       Zrównoważony rozwój   

Już po raz czwarty można zgłaszać kandydatury do Europejskiej Nagrody Natura 2000, którą każdego roku wyróżniane są czołowe osiągnięcia z dziedziny ochrony przyrody. Każdy podmiot działający w obszarze związanym z siecią Natura 2000 może nadesłać swoje zgłoszenie w jednej z pięciu kategorii do 29 września 2017 r.

Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie internetowej Komisji Europejskiej(1). Dodatkowo zgłoszenie, które zdobędzie największą liczbę głosów w ogólnodostępnym głosowaniu za pośrednictwem strony internetowej poświęconej nagrodzie, otrzyma "Nagrodę Obywatelską UE".

Zarządzanie i promocja

Nagroda Natura 2000 wyróżnia najlepsze praktyki w dziedzinie ochrony przyrody, przede wszystkim dobre zarządzanie i promocję sieci Natura 2000. Ma na celu także podniesienie świadomości na temat Natury 2000 i jej korzyści dla obywateli Europy. Nagroda składa się także na czwarty obszar priorytetowy przyjętego niedawno przez KE planu działania, którego celem jest ochrona przyrody i bioróżnorodności w UE dla dobra zarówno obywateli, jak i gospodarki.

Europejski Dzień Natury 2000

Obszar priorytetowy planu działania "Skuteczniejsze działania komunikacyjne i informacyjne, aktywizujące obywateli, podmioty zainteresowane i społeczności" ogłosił 21 maja Europejskim Dniem Natury 2000. W przyszłym roku zwycięzca nagrody Natura 2000 zostanie ogłoszony podczas obchodów Dnia Natury 2000 na specjalnej ceremonii, która odbędzie się w głównym budynku siedziby Komisji, Berlaymont. Nagrodę wręczy Karmenu Vella, komisarz do spraw środowiska, gospodarki morskiej i rybołówstwa.

Źródło: GDOŚ

Przypisy

1/ The Natura 2000 Award
http://ec.europa.eu/environment/nature/natura2000/awards/

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Eksperci, rządzący i przedsiębiorcy o elektromobilności w Polsce (07 września 2017)Zmiany klimatu? Czas obudzić potencjał rolnictwa i leśnictwa (29 sierpnia 2017)Ponad 10 mln euro na bioróżnorodność i ochronę przeciwpowodziową (23 sierpnia 2017)Nabór wniosków o wsparcie dla innowacji energetycznych do 23 października (16 sierpnia 2017)Rolnictwo ekologiczne ofiarą własnego sukcesu? (31 lipca 2017)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony
UV: najbardziej ekonomiczna i przyjazna środowisku metoda dezynfekcji wody