Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Specjalista ds. zarządzania i ochrony rezerwatów przyrody i Obszarów Natura 2000 RDOŚ w Opolu
Inspektor ds. obszarów chronionych Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Gdańsku

Europejska Nagroda Natura 2000

a+a-    Powrót       06 października 2017       Zrównoważony rozwój   

Możliwość nadsyłania prac została przedłużona do 15 października 2017 r.

Już po raz czwarty można zgłaszać kandydatury do Europejskiej Nagrody Natura 2000, którą każdego roku wyróżniane są czołowe osiągnięcia z dziedziny ochrony przyrody. Każdy podmiot działający w obszarze związanym z siecią Natura 2000 może nadesłać swoje zgłoszenie w jednej z pięciu kategorii do 29 września 2017 r.

Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie internetowej Komisji Europejskiej(1). Dodatkowo zgłoszenie, które zdobędzie największą liczbę głosów w ogólnodostępnym głosowaniu za pośrednictwem strony internetowej poświęconej nagrodzie, otrzyma "Nagrodę Obywatelską UE".

Zarządzanie i promocja

Nagroda Natura 2000 wyróżnia najlepsze praktyki w dziedzinie ochrony przyrody, przede wszystkim dobre zarządzanie i promocję sieci Natura 2000. Ma na celu także podniesienie świadomości na temat Natury 2000 i jej korzyści dla obywateli Europy. Nagroda składa się także na czwarty obszar priorytetowy przyjętego niedawno przez KE planu działania, którego celem jest ochrona przyrody i bioróżnorodności w UE dla dobra zarówno obywateli, jak i gospodarki.

Europejski Dzień Natury 2000

Obszar priorytetowy planu działania "Skuteczniejsze działania komunikacyjne i informacyjne, aktywizujące obywateli, podmioty zainteresowane i społeczności" ogłosił 21 maja Europejskim Dniem Natury 2000. W przyszłym roku zwycięzca nagrody Natura 2000 zostanie ogłoszony podczas obchodów Dnia Natury 2000 na specjalnej ceremonii, która odbędzie się w głównym budynku siedziby Komisji, Berlaymont. Nagrodę wręczy Karmenu Vella, komisarz do spraw środowiska, gospodarki morskiej i rybołówstwa.

Źródło: GDOŚ

Przypisy

1/ The Natura 2000 Award
http://ec.europa.eu/environment/nature/natura2000/awards/

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Unijne dofinansowanie na polsko-słowackie projekty (27 czerwca 2018)Obchody Światowego Dnia Środowiska (05 czerwca 2018)Przedsiębiorcy zawalczą o więcej pieniędzy na politykę spójności (30 maja 2018)Warszawa: Eksperci docenili wysiłki stolicy w zakresie Smart City (17 maja 2018)Rusza kampania o niebezpiecznych substancjach w pracy (25 kwietnia 2018)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony