Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Specjalista w Departamencie Prawnym NFOŚiGW
System Zero - rewolucja w pompach ciepła do zastosowań komercyjnych firmy Glen Dimplex Polska

Europejski Zielony Ład - konsultacje społeczne do stanowiska rządu do 24 stycznia 2020 roku

a+a-    Powrót       20 stycznia 2020       Zrównoważony rozwój   

Ministerstwo Klimatu informuje o prowadzonych pracach nad Stanowiskiem Rządu RP do opublikowanego 11 grudnia 2019 r. przez Komisję Europejską komunikatu pn. „Europejski Zielony Ład”.

Zgodnie z komunikatem Komisji Europejskiej (KE) Europejski Zielony Ład stanowi plan budowy zrównoważonej gospodarki Unii Europejskiej. Przedstawiona koncepcja działań ma umożliwić bardziej efektywne wykorzystanie zasobów, dzięki przejściu na czystą gospodarkę o obiegu zamkniętym, powstrzymanie zmiany klimatu, przeciwdziałanie utracie różnorodności biologicznej i zmniejszenie poziomu zanieczyszczeń.

Skąd wziąć środki na finansowanie Europejskiego Zielonego Ładu? Więcej tutaj.

Sprawiedliwa transformacja

W komunikacie wskazano konieczne inwestycje i dostępne narzędzia finansowe oraz wyjaśniono, w jaki sposób zapewnić transformację, która będzie sprawiedliwa i sprzyjająca włączeniu społecznemu. Europejski Zielony Ład dotyczy wszystkich sektorów gospodarki, w szczególności transportu, energii, rolnictwa, obiektów budowlanych oraz takich gałęzi przemysłu jak przemysł stalowy, cementowy, teleinformatyczny, tekstylny i chemiczny.

Ministerstwo Klimatu zwraca się z prośbą do wszystkich zainteresowanych stron o przekazanie komentarzy, uwag i opinii do komunikatu KE, które mogą być pomocne przy opracowywaniu Stanowiska Rządu RP. Stanowiska można przesyłać do 24 stycznia 2020 r. na adres: zielonylad@klimat.gov.pl.

Więcej informacji na temat konsultacji społecznych można znaleźć na stronie Ministerstwa Klimatu.

Źródło: Ministerstwo Klimatu

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Dlaczego Europejczyków zachęca się do picia kranówki? Więcej w inforgrafice (20 lutego 2020)Inwestycje mixed-use – nowy trend w planowaniu nieruchomości i przestrzeni miejskich (17 lutego 2020)III Kongres Czystego Powietrza już w lutym (10 lutego 2020)Zgłoś swoje uwagi do Przeglądu istotnych problemów gospodarki wodnej (17 stycznia 2020)Można jeszcze zgłaszać uwagi do projektu planu przeciwdziałania skutkom suszy (30 grudnia 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony