Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose

Ewa Palarczyk nową prezes spółki Tauron Ekoenergia

a+a-    Powrót       06 czerwca 2019       Management   

Ewa Palarczyk, dotychczasowa dyrektor wykonawcza ds. projektów inwestycyjnych w grupie Tauron, została nową prezes spółki Tauron Ekoenergia, skupiającą należące do grupy elektrownie wodne i farmy wiatrowe. Zastąpiła Romana Gabrowskiego, który został odwołany ze stanowiska.

Zmiana szefa "zielonej" spółki grupy Tauron to następstwo ogłoszenia w ub. tygodniu aktualizacji strategicznych kierunków działania grupy Tauron, która w perspektywie najbliższej dekady zamierza postawić na nisko- i zeroemisyjne źródła energii - w 2030 r. ich udział w miksie wytwórczym grupy ma przekroczyć 65 proc. Stopniowo wyłączane będą natomiast stare bloki węglowe.

Właśnie w związku z postawieniem na "zieloną" energię Tauron - jak podano w czwartkowym komunikacie - zdecydował o "wzmocnieniu zarządu spółki kluczowej w zakresie odnawialnych źródeł energii". Nowym wiceprezesem spółki Tauron Ekoenergia został Roland Makieła, dotąd dyrektor wykonawczy ds. controllingu. Drugim wiceprezesem firmy jest Przemysław Mandelt.

W miniony wtorek - również w następstwie ogłoszenia aktualizacji strategicznych kierunków działania grupy - dokonano też zmian w zarządzie spółki Tauron Wydobycie, skupiającej trzy kopalnie węgla. Prezesa Zdzisława Filipa zastąpił na tym stanowisku Sławomir Obidziński, który przez ostatnie trzy lata kierował katowickim Węglokoksem.

Spółka Tauron Ekoenergia z siedzibą w Jeleniej Górze jest wytwórcą "zielonej" energii. Eksploatuje 34 elektrownie wodne, w których pracuje 85 turbozespołów, i cztery farmy wiatrowe, gdzie energię elektryczną wytwarza 100 turbin wiatrowych.

Palarczyk jest z wykształcenia ekonomistką

Nowa prezes spółki, Ewa Palarczyk, jest z wykształcenia ekonomistką, absolwentką studiów podyplomowych oraz wielu certyfikowanych kursów dotyczących zarządzania projektami. Z Tauronem jest związana od 10 lat - przez ostatnie trzy lata była dyrektor wykonawczą ds. projektów inwestycyjnych, koordynując portfel inwestycyjny o wartości ok. 18 mld zł.

Palarczyk była odpowiedzialna za przygotowanie, nadzór i wsparcie strategicznych projektów inwestycyjnych zarówno w segmencie wydobycia, jak i wytwarzania energii i ciepła oraz dystrybucji. Stworzyła pierwszą strategię inwestycyjną grupy Tauron. Była zaangażowana w najważniejsze projekty grupy: budowę nowego bloku energetycznego w Elektrowni Jaworzno czy budowę bloku gazowo-parowego w Elektrociepłowni Stalowa Wola. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Czy powołanie Ministerstwa Klimatu oznacza zwrot w polityce klimatycznej rządu? (15 listopada 2019)Nowy projekt PEP2040 tylko pozornie bardziej ambitny (14 listopada 2019)Ponowne konsultacje Polityki Energetycznej Polski do 2040 r. (12 listopada 2019)VII edycja Emission and Energy Trading Summit w listopadzie (18 października 2019)Ciepłownictwo może podwoić udział w krajowej produkcji prądu (18 października 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony