Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Raport „Rynek Fotowoltaiki w Polsce 2020” Instytut Energetyki Odnawialnej

Ewa Palarczyk nową prezes spółki Tauron Ekoenergia

a+a-    Powrót       06 czerwca 2019       Management   

Ewa Palarczyk, dotychczasowa dyrektor wykonawcza ds. projektów inwestycyjnych w grupie Tauron, została nową prezes spółki Tauron Ekoenergia, skupiającą należące do grupy elektrownie wodne i farmy wiatrowe. Zastąpiła Romana Gabrowskiego, który został odwołany ze stanowiska.

Zmiana szefa "zielonej" spółki grupy Tauron to następstwo ogłoszenia w ub. tygodniu aktualizacji strategicznych kierunków działania grupy Tauron, która w perspektywie najbliższej dekady zamierza postawić na nisko- i zeroemisyjne źródła energii - w 2030 r. ich udział w miksie wytwórczym grupy ma przekroczyć 65 proc. Stopniowo wyłączane będą natomiast stare bloki węglowe.

Właśnie w związku z postawieniem na "zieloną" energię Tauron - jak podano w czwartkowym komunikacie - zdecydował o "wzmocnieniu zarządu spółki kluczowej w zakresie odnawialnych źródeł energii". Nowym wiceprezesem spółki Tauron Ekoenergia został Roland Makieła, dotąd dyrektor wykonawczy ds. controllingu. Drugim wiceprezesem firmy jest Przemysław Mandelt.

W miniony wtorek - również w następstwie ogłoszenia aktualizacji strategicznych kierunków działania grupy - dokonano też zmian w zarządzie spółki Tauron Wydobycie, skupiającej trzy kopalnie węgla. Prezesa Zdzisława Filipa zastąpił na tym stanowisku Sławomir Obidziński, który przez ostatnie trzy lata kierował katowickim Węglokoksem.

Spółka Tauron Ekoenergia z siedzibą w Jeleniej Górze jest wytwórcą "zielonej" energii. Eksploatuje 34 elektrownie wodne, w których pracuje 85 turbozespołów, i cztery farmy wiatrowe, gdzie energię elektryczną wytwarza 100 turbin wiatrowych.

Palarczyk jest z wykształcenia ekonomistką

Nowa prezes spółki, Ewa Palarczyk, jest z wykształcenia ekonomistką, absolwentką studiów podyplomowych oraz wielu certyfikowanych kursów dotyczących zarządzania projektami. Z Tauronem jest związana od 10 lat - przez ostatnie trzy lata była dyrektor wykonawczą ds. projektów inwestycyjnych, koordynując portfel inwestycyjny o wartości ok. 18 mld zł.

Palarczyk była odpowiedzialna za przygotowanie, nadzór i wsparcie strategicznych projektów inwestycyjnych zarówno w segmencie wydobycia, jak i wytwarzania energii i ciepła oraz dystrybucji. Stworzyła pierwszą strategię inwestycyjną grupy Tauron. Była zaangażowana w najważniejsze projekty grupy: budowę nowego bloku energetycznego w Elektrowni Jaworzno czy budowę bloku gazowo-parowego w Elektrociepłowni Stalowa Wola. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

KE rozpoczyna konsultacje dyrektyw ws. energii odnawialnej i efektywności energetycznej (05 sierpnia 2020)Ważą się losy terminu wejścia w życie opłaty mocowej (24 lipca 2020)Obowiązek OZE dla przedsiębiorstw obrotu energią w 2021 r. bez zmian (21 lipca 2020)Raport IJ: inwestycje w energetyce mogą zasilić polski PKB o 200-300 mld zł (20 lipca 2020)Koncesje na wydobycie węgla przez PGG przedłużone nawet do 2044 r. (17 lipca 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony