Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose

Fabryka w Wałbrzychu staje się centrum produkcji komponentów do napędów hybrydowych

a+a-    Powrót       29 lipca 2019       Transport   

Nasza fabryka w Wałbrzychu staje się europejskim centrum produkcyjnym elektrycznych komponentów do niskoemisyjnych napędów hybrydowych - mówił w piątek prezes Toyota Motor Manufacturing Poland Eiji Takeichi.

W zakładach Toyoty w Wałbrzychu ogłoszono w piątek, że powstanie tu linia produkcyjna nowej elektrycznej przekładni hybrydowej do aut Toyoty.

Podczas wspólnej konferencji z premierem Mateuszem Morawieckim Takeichi mówił, że razem z obecnie ogłoszonym projektem - o wartości 300 mln zł - będą realizowane kolejne projekty. Dodał, że w ramach nowej inwestycji będzie to linia produkcyjna silnika 1,5 l w zakładzie w Jelczu w Laskowicach.

- Toyota planuje uruchomienie produkcji silników elektrycznych MG1 i w tym kontekście chcemy w większym stopniu oprzeć naszą produkcję na dostawach od lokalnych dostawców - zapewnił.

Wskazał, że Toyota podwoi produkcje przekładni do silników, które będą produkowane w Wałbrzychu. Jak tłumaczył prezes TMMP, sprzedaż niskoemisyjnych samochodów w Europie w pierwszym półroczu 2019 roku 52 proc. całości wolumenu sprzedaży.

- Nasza fabryka staje się zatem europejskim centrum produkcyjnym elektrycznych komponentów do niskoemisyjnych napędów hybrydowych i mamy nadzieję, że w ten sposób nasza firma będzie mogła się przyczynić do dalszego rozwoju tych technologii - zaznaczył Takeichi. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Poczta Polska, Grupa Enea i KZŁ podpisały list intencyjny na rzecz rozwijania elektromobilności (08 października 2019)Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu: "Chodź z nami" po nagrody (17 września 2019)Poznań: specjalistyczny samochód namierza pojazdy zanieczyszczające powietrze (16 września 2019)Projekt dot. obniżenia o połowę akcyzy dla hybryd do komisji finansów (12 września 2019)E-mobilna pielgrzymka zawiezie deklarację Driving Change Together do Watykanu (10 września 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony