Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose

Fabryka w Wałbrzychu staje się centrum produkcji komponentów do napędów hybrydowych

a+a-    Powrót       29 lipca 2019       Transport   

Nasza fabryka w Wałbrzychu staje się europejskim centrum produkcyjnym elektrycznych komponentów do niskoemisyjnych napędów hybrydowych - mówił w piątek prezes Toyota Motor Manufacturing Poland Eiji Takeichi.

W zakładach Toyoty w Wałbrzychu ogłoszono w piątek, że powstanie tu linia produkcyjna nowej elektrycznej przekładni hybrydowej do aut Toyoty.

Podczas wspólnej konferencji z premierem Mateuszem Morawieckim Takeichi mówił, że razem z obecnie ogłoszonym projektem - o wartości 300 mln zł - będą realizowane kolejne projekty. Dodał, że w ramach nowej inwestycji będzie to linia produkcyjna silnika 1,5 l w zakładzie w Jelczu w Laskowicach.

- Toyota planuje uruchomienie produkcji silników elektrycznych MG1 i w tym kontekście chcemy w większym stopniu oprzeć naszą produkcję na dostawach od lokalnych dostawców - zapewnił.

Wskazał, że Toyota podwoi produkcje przekładni do silników, które będą produkowane w Wałbrzychu. Jak tłumaczył prezes TMMP, sprzedaż niskoemisyjnych samochodów w Europie w pierwszym półroczu 2019 roku 52 proc. całości wolumenu sprzedaży.

- Nasza fabryka staje się zatem europejskim centrum produkcyjnym elektrycznych komponentów do niskoemisyjnych napędów hybrydowych i mamy nadzieję, że w ten sposób nasza firma będzie mogła się przyczynić do dalszego rozwoju tych technologii - zaznaczył Takeichi. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Najważniejsze wydarzenia Kongresu Nowej Mobilności (14 sierpnia 2019)Autonomiczne samochody najpóźniej zobaczymy w miastach (14 sierpnia 2019)Udaremniony transport odpadów komunalnych z Niemiec (12 sierpnia 2019)Rząd dopłaci tylko do najtańszych na rynku samochodów elektrycznych (19 lipca 2019)Roaming dla użytkowników pojazdów elektrycznych? (18 lipca 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony