Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
OPTI-ENER – opiekun Twojego komfortu i… budżetu domowego firmy Hewalex

Polskie farmy fotowoltaiczne o mocy 45 MW zmieniły właściciela

a+a-    Powrót       03 lipca 2019       Energia   

Firma Aberdeen Standard Investments (ASI) kupiła od Modus Group 49 farm fotowoltaicznych o mocy 45,4 MW, które znajdują się w Polsce. Wartości transakcji nie podano. To pierwsza transakcja ASI w polskim sektorze energetyki odnawialnej.

Jak poinformowały we wtorek w komunikacie obie firmy, "zgodnie z publicznie dostępnymi danymi jest to największa dotychczas zawarta transakcja dotycząca farm słonecznych w Polsce", portfel sprzedanych projektów posiada 15-letnie wsparcie, a farmy znajdują się głównie w zachodniej i północno-zachodniej części Polski. Wartości transakcji nie podano. Modus informował wcześniej, że w 2018 r. zainwestował 45 mln euro w - jak podano - "ponad 50" projektów fotowoltaicznych w Polsce.

Projekty zrealizowała należąca do Modus Group firma Green Genius, która ma projekty PV również w Hiszpanii, Włoszech oraz na Litwie i Ukrainie. Firma była odpowiedzialna za rozwiązania techniczne, budowę, finansowanie i zarządzanie projektami.

- Ustaliliśmy, że będziemy kontynuować współpracę w przyszłości, co umożliwi funduszowi inwestycyjnemu zakup projektów energii słonecznej, nad którymi pracujemy zarówno w Polsce, jak i w innych krajach Unii Europejskiej. Jesteśmy przekonani, że Polska pozostaje jednym z najbardziej atrakcyjnych rynków dla rozwoju energii słonecznej ze względu na swój rozmiar i potencjał rozwoju w dziedzinie energii odnawialnej - powiedział z kolei wiceprezes Modus Group Ruslan Sklepowicz, odpowiedzialny za obszar energii odnawialnej.

Aberdeen Standard Investments to pochodząca z Wielkiej Brytanii firma zarządzająca aktywami o wartości na koniec 2018 r. 643 mld dol. na całym świecie. Należy do Standard Life Aberdeen, notowanej na giełdzie w Londynie. Modus Group to zaś wywodząca się z Litwy międzynarodowa grupa firm zajmujących się energią odnawialną (Green Genius, Modus Energy), usługami w zakresie mobilności (CityBee), rozwiązaniami inteligentnego parkowania (Parkdema) i sprzedażą detaliczną samochodów. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Plany budowy instalacji fotowoltaicznych na terenach kolejowych. Podpisano list intencyjny (05 września 2019)270 proc. wzrostu przychodów Columbus Energy (13 sierpnia 2019) Pod Wrocławiem powstała elektrownia słoneczna o mocy blisko 500 KW (07 sierpnia 2019)ZE PAK zapowiada inwestycje w OZE (06 sierpnia 2019)Powstaną dwie nowe 1 MW-owe farmy fotowoltaiczne (11 lipca 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony