Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Doradca ds. fotowoltaiki Eneris Surowce S.A.
YC600: jednofazowy mikroinwerter dedykowany dla 2 modułów PV o łącznej mocy 600W APsystems

Otwarto przetarg na budowę farmy fotowoltaicznej w Jaworznie

a+a-    Powrót       21 sierpnia 2019       Energia   

Tauron ogłosił przetarg na kompleksową realizację budowy pierwszej farmy fotowoltaiczne o mocy od 3,1 do 5 MW. Termin składnia ofert do przetargu na inwestycję w Jaworznie wyznaczony został na 13 września.

Program budowy farm fotowoltaicznych spółki obejmuje pięć lokalizacji. Co ciekawe będą to dotąd niewykorzystane gospodarczo tereny. Mianowicie inwestycje będą rozwijane na obszarach noszących ślady działalności przemysłowej – tereny po byłych elektrowniach oraz składowiska odpadów paleniskowych. Tereny zostaną zrekultywowane i ponownie wykorzystywane.

Inwestycje i ich etapy realizacji

Jak czytamy w komunikacie spółki, program jest jeszcze na etapie przygotowywania, w tym uzyskiwania niezbędnych decyzji administracyjnych. Potencjał każdej z farm i wielkość mocy instalacji jest silnie uzależniony od uwarunkowań lokalizacyjnych.

Spółka informuje, że najbardziej zaawansowane obecnie są projekty w Jaworznie i Mysłowicach. W Jaworznie trwa procedura wyboru wykonawcy farmy, a w Mysłowicach toczy się postępowanie na opracowanie projektu budowlano-wykonawczego wraz z analizą produktywności oraz uzyskania pozwolenia na budowę farmy. W Stalowej Woli aktualnie trwa procedura uzyskania decyzji o uwarunkowaniach środowiskowych.

Strategia działania

Spółka do 2025 r. zaplanowała inwestycje w farmy wiatrowe na lądzie (dodatkowe 900 MW), farmy fotowoltaiczne (dodatkowe 300 MW) oraz zaangażowanie w budowę morskich farm wiatrowych.

Katarzyna Zamorowska: Dziennikarz, prawnik

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Ireneusz Zyska zapowiada przedłużenie aukcji OZE. Znamy też dalsze perspektywy dla programu Mój Prąd (16 czerwca 2020)W trosce o wspólną przyszłośći! Czyli jak działa firma oparta o etykę zrównoważonego rozwoju (03 czerwca 2020)PKN Orlen wycofuje się z węglowej Ostrołęki C. Zrealizuje inwestycję, jeśli będzie to gaz (20 maja 2020)Obserwujemy schyłek energetyki węglowej w Polsce (28 kwietnia 2020)Sieci dystrybucyjne i magazyny energii – to newralgiczne punkty, bez których zielony zwrot będzie kulał (30 stycznia 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony