Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
OPTI-ENER – opiekun Twojego komfortu i… budżetu domowego firmy Hewalex
GoBloo firmy Columbus Energy

Otwarto przetarg na budowę farmy fotowoltaicznej w Jaworznie

a+a-    Powrót       21 sierpnia 2019       Energia   

Tauron ogłosił przetarg na kompleksową realizację budowy pierwszej farmy fotowoltaiczne o mocy od 3,1 do 5 MW. Termin składnia ofert do przetargu na inwestycję w Jaworznie wyznaczony został na 13 września.

Program budowy farm fotowoltaicznych spółki obejmuje pięć lokalizacji. Co ciekawe będą to dotąd niewykorzystane gospodarczo tereny. Mianowicie inwestycje będą rozwijane na obszarach noszących ślady działalności przemysłowej – tereny po byłych elektrowniach oraz składowiska odpadów paleniskowych. Tereny zostaną zrekultywowane i ponownie wykorzystywane.

Inwestycje i ich etapy realizacji

Jak czytamy w komunikacie spółki, program jest jeszcze na etapie przygotowywania, w tym uzyskiwania niezbędnych decyzji administracyjnych. Potencjał każdej z farm i wielkość mocy instalacji jest silnie uzależniony od uwarunkowań lokalizacyjnych.

Spółka informuje, że najbardziej zaawansowane obecnie są projekty w Jaworznie i Mysłowicach. W Jaworznie trwa procedura wyboru wykonawcy farmy, a w Mysłowicach toczy się postępowanie na opracowanie projektu budowlano-wykonawczego wraz z analizą produktywności oraz uzyskania pozwolenia na budowę farmy. W Stalowej Woli aktualnie trwa procedura uzyskania decyzji o uwarunkowaniach środowiskowych.

Strategia działania

Spółka do 2025 r. zaplanowała inwestycje w farmy wiatrowe na lądzie (dodatkowe 900 MW), farmy fotowoltaiczne (dodatkowe 300 MW) oraz zaangażowanie w budowę morskich farm wiatrowych.

Katarzyna Zamorowska: Dziennikarz, prawnik

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Transfer pięciu farm wiatrowych o mocy 180 MW (28 sierpnia 2019)Powstaną dwie nowe 1 MW-owe farmy fotowoltaiczne (11 lipca 2019)Polskie farmy fotowoltaiczne o mocy 45 MW zmieniły właściciela (03 lipca 2019)Nowelizacja ustawy o OZE trafi do Sejmu jeszcze w czerwcu (11 czerwca 2019)Bezpośrednia sprzedaż energii z instalacji PV w formule PPA, czyli jak przygotować się do „życia po aukcjach" (30 maja 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony