Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Kierownik sortowni Eneris Surowce S.A.
Systemy IT do gospodarowania odpadami darsoft.pl

Bez opłat za wywóz odpadów dla gdyńskich firm, które zawiesiły działalność

a+a-    Powrót       23 marca 2020       Odpady   

Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek zdecydował w piątek, że firmy, które w związku z epidemią koronawirusa musiały tymczasowo zamknąć swoją działalność, nie będą płacić za odbiór odpadów.

Decyzja dotyczy gdyńskich przedsiębiorców, ujętych w gminnym systemie gospodarowania odpadami komunalnymi, którzy musieli zamknąć swoją działalność w związku z rozporządzeniem ministra zdrowia ws. ogłoszenia na terenie kraju stanu zagrożenia epidemicznego. - Wobec nie wytwarzania odpadów komunalnych przedsiębiorcy nie muszą w czasie zamknięcia lokali wnosić opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi - poinformowano na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Gdyni.

Czytaj też: Gospodarka odpadami w czasach zarazy: dziś zgodnie z planem. Szkopuł w tym, aby być gotowym na najgorsze

Po wznowieniu działalności przedsiębiorcy powinni złożyć wniosek o umorzenie zaległości w opłatach za gospodarowanie odpadami spowodowane zamknięciem lokalu na skutek wejścia w życie ministerialnego rozporządzenia.

To kolejne wsparcie ze strony władz miasta dla gdyńskich przedsiębiorców dotkniętych skutkami pandemii koronawirusa. W środę prezydent Szczurek zadeklarował zwolnienie z czynszu przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą w lokalach gminnych za okres, kiedy lokale pozostają zamknięte oraz odroczenie płatności podatków lokalnych za okres od marca do czerwca 2020 roku. (PAP)

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Tarcza antykryzysowa 3.0 - wydłuża kluczowe terminy sprawozdawczości w gospodarce odpadami (25 maja 2020)Od środy konferencja online: Optymalne funkcjonowanie instalacji MBP w czasie epidemii COVID-19 (22 maja 2020)W 2021 r. powstaną w Gdańsku dwa nowe PSZOK-i (21 maja 2020)Śledztwo w sprawie nielegalnego magazynowania odpadów w Skarbimierzu (21 maja 2020)BDO nie oszczędza też branży wod-kan. IGWP zgłasza problemy - Ministerstwo Klimatu odpowiada (19 maja 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony