Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Specjalista ds. obsługi kontraktów w Dziale Zarządzania Odpadami INTERSEROH Polska Sp. z o.o.
Systemy IT do gospodarowania odpadami darsoft.pl

Bez opłat za wywóz odpadów dla gdyńskich firm, które zawiesiły działalność

a+a-    Powrót       23 marca 2020       Odpady   

Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek zdecydował w piątek, że firmy, które w związku z epidemią koronawirusa musiały tymczasowo zamknąć swoją działalność, nie będą płacić za odbiór odpadów.

Decyzja dotyczy gdyńskich przedsiębiorców, ujętych w gminnym systemie gospodarowania odpadami komunalnymi, którzy musieli zamknąć swoją działalność w związku z rozporządzeniem ministra zdrowia ws. ogłoszenia na terenie kraju stanu zagrożenia epidemicznego. - Wobec nie wytwarzania odpadów komunalnych przedsiębiorcy nie muszą w czasie zamknięcia lokali wnosić opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi - poinformowano na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Gdyni.

Czytaj też: Gospodarka odpadami w czasach zarazy: dziś zgodnie z planem. Szkopuł w tym, aby być gotowym na najgorsze

Po wznowieniu działalności przedsiębiorcy powinni złożyć wniosek o umorzenie zaległości w opłatach za gospodarowanie odpadami spowodowane zamknięciem lokalu na skutek wejścia w życie ministerialnego rozporządzenia.

To kolejne wsparcie ze strony władz miasta dla gdyńskich przedsiębiorców dotkniętych skutkami pandemii koronawirusa. W środę prezydent Szczurek zadeklarował zwolnienie z czynszu przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą w lokalach gminnych za okres, kiedy lokale pozostają zamknięte oraz odroczenie płatności podatków lokalnych za okres od marca do czerwca 2020 roku. (PAP)

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Nowe terminy w BDO - papierowa ewidencja odpadów ma być przedłużona do 31 grudnia br. (27 marca 2020)Jak radzi sobie przemysł chemiczny w warunkach wyższej konieczności? (27 marca 2020)Kołobrzeg: Radni zmienili metodę naliczania opłaty za gospodarowanie odpadami (26 marca 2020)Katowice odbierają odpady bez zakłóceń, w innych miastach ograniczenia (24 marca 2020)Pożar w zakładzie przetwórstwa plastiku (23 marca 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony