Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Specjalista ds. rejestracji danych Eneris Surowce S.A.
CATCH-ME wspólne przejazdy do pracy CATCH-ME

Geotechnologie, Hydrotechnika, Transport Wodny - nowy kierunek studiów w Poznaniu

a+a-    Powrót       18 czerwca 2019       Rynek pracy   

W stolicy Wielkopolski od nowego roku akademickiego 2019/2020 kształcić się będą specjaliści transportu wodnego. Nowy kierunek studiów otwiera się na Uniwersytecie Przyrodniczym na Wydziale Inżynierii Środowiska i Gospodarki Przestrzennej. W stworzonym od podstaw programie, połowa przedmiotów kierunkowych i specjalistycznych jest całkowicie nowa. Dodatkowo, studenci będą uczestniczyć w kilku nieodpłatnych kursach komercyjnych min. z geomatyki, ArcGIS, Python.

- Nowy kierunek studiów jest uruchomiony ze środków projektu „Zintegrowany Program Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu na rzecz Innowacyjnej Wielkopolski”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Pozyskane środki finansowe pozwalają na budowę nowoczesnego laboratorium komputerowego, zakup nowoczesnego skanera laserowego oraz na opracowanie i zrealizowanie przez doświadczoną kadrę wydziału, unikalnego programu studiów. W stworzonym od podstaw programie, połowa przedmiotów kierunkowych i specjalistycznych jest całkowicie nowa, a dodatkowo studenci będą uczestniczyć, w kilku nieodpłatnych dla nich, kursach komercyjnych min. z geomatyki, ArcGIS, Python. Najlepsi studenci będą też mogli uzyskać licencję pilota dronów. Dla absolwentów tego kierunku będzie też otwarta droga do uzyskania „uprawnień budowlanych”, w specjalnościach - inżynieryjnej hydrotechnicznej i konstrukcyjno-budowlanej. W proponowanym kształcie, nowy kierunek studiów „Geotechnologie, Hydrotechnika, Transport Wodny” doskonale więc wpisuje się w zarysowane potrzeby w tym zakresie, poprzez kształcenie specjalistów zdolnych do projektowania, utrzymania i rozbudowy urządzeń hydrotechnicznych związanych z transportem wodnym, logistyką transportu wodnego oraz potrafiących zastosować najnowocześniejsze narzędzia oparte o technologie informacyjno-komunikacyjne (ICT) – mówi prof. Jerzy Bykowski, dziekan wydziału.

Źródło: PGW Wody Polskie

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Małgorzata Golińska sekretarzem stanu w Ministerstwie Środowiska (15 maja 2020)Jonasz Drabek pełnomocnikiem ds. górnictwa węgla kamiennego (12 maja 2020)Zamiast wielkich MBP, małe wyspecjalizowane zakłady przetwarzania odpadów (12 maja 2020)Polska w czołówce krajów UE, które najmniej funduszy przeznaczyły na transformację energetyczną (24 kwietnia 2020)Jacek Żalek nowym wiceministrem funduszy i polityki regionalnej (14 kwietnia 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony