Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Płatne praktyki studenckie Prospreco Polska sp. z o.o.
Zagospodarowanie folii rolniczej SUEZ

Śledztwo ws. porzuconych w lesie odpadów

a+a-    Powrót       20 lipca 2020       Odpady   

Olsztyńska policja wyjaśnia, kto wywiózł do lasu i na pole w gminie Purda nielegalne odpady, m.in. zużyte opony. Zatrzymano dwóch mężczyzn, których udział w sprawie jest wyjaśniany - przekazała PAP w sobotę policja.

Jak poinformował PAP sierż. Andrzej Jurkun z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, w piątek wieczorem oficer dyżurny policji został powiadomiony o tym, że w gminie Purda na dwóch działkach - w lesie i na polu zgromadzonych zostało kilkaset zużytych opon i zbiorniki po paliwie. Patrole policji pojechały na wskazane miejsce i potwierdziły, że są tam nielegalne odpady.

Czytaj też: GIOŚ kręci bat na przestępców środowiskowych. W tempie largo czy allegro?

Do pracy skierowano grupę dochodzeniowo-śledczą, technika kryminalistycznego; dokonano oględzin miejsca. Policja, która prowadzi śledztwo w sprawie nielegalnego składowania śmieci, zatrzymała dwóch mężczyzn: 28- i 33-latka. Ich udział w sprawie jest wyjaśniany. Śledczy badają, skąd pochodzą odpady i kto je wywiózł nielegalnie do lasu i na pole - dodał sierż. Jurkun.

Za nielegalne składowanie odpadów grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. (PAP)

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Powstaną nowe narzędzia do walki z przestępczością w gospodarce odpadami (06 sierpnia 2020)Wiceminister Ozdoba: Od 2022 r. producenci zaczną płacić za wprowadzane na rynek opakowania (05 sierpnia 2020)Weto dla spalarni zużytych opon na Śląsku (05 sierpnia 2020)Naukowcy pomogą zazielenić pogórnicze hałdy (04 sierpnia 2020)NIK o postępowaniu z odpadami komunalnymi po przetworzeniu ich w instalacjach mechaniczno-biologicznych (04 sierpnia 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony