Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Specjalista ds. społecznych aspektów zmian klimatu w zakresie merytorycznych przygotowań PL do udziału w konferencji COP24 Outworking

GOZ wśród kierunków studiów na Politechnice Śląskiej

a+a-    Powrót       04 czerwca 2018       Rynek pracy   

Budownictwo podziemne, fizyka techniczna, gospodarka obiegu zamkniętego oraz gospodarka surowcami mineralnymi – to cztery nowe kierunki, które oferuje od nowego roku akademickiego Politechnika Śląska w Gliwicach. Właśnie rozpoczęła się rekrutacja na uczelnię.

Na maturzystów czeka również do wyboru coraz większa liczba kierunków o profilu praktycznym, na których odbywa się obowiązkowa praktyka, trwająca co najmniej 3 miesiące. - Warto również zwrócić uwagę na studia dualne na kierunku mechanika i budowa maszyn na Wydziale Mechanicznym Technologicznym. Kierunek ten jest prowadzony wspólnie z Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną, a jego studenci już od pierwszego roku studiów równolegle zdobywają wiedzę teoretyczną oraz doświadczenie zawodowe w ramach płatnych staży w firmach z branży automotive - podkreślił rzecznik uczelni Paweł Doś. Politechnika Śląska oferuje również bezpłatne studia w języku angielskim na 16 kierunkach studiów - to oferta dla tych, którzy planują w przyszłości pracować w międzynarodowych firmach.

Najpopularniejszymi kierunkami podczas ubiegłorocznej rekrutacji na Politechnikę Śląską były: informatyka, automatyka i robotyka, budownictwo, architektura oraz transport. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Pierwszy rzecznik ds. praw zwierząt (14 września 2018)Główny Geodeta Kraju ma nowego zastępcę (04 września 2018)Rozpoczęły się analizy ekonomiczne i techniczne Programu rozwoju Odrzańskiej Drogi Wodnej (16 sierpnia 2018)Nowy wiceminister rolnictwa (14 sierpnia 2018)Szymon Giżyński nowym wiceministrem rolnictwa (04 lipca 2018)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony