Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Specjalista ds. społecznych aspektów zmian klimatu w zakresie merytorycznych przygotowań PL do udziału w konferencji COP24 Outworking
Specjalista ds. Kadr SUEZ Polska Sp. z o.o.

GOZ wśród kierunków studiów na Politechnice Śląskiej

a+a-    Powrót       04 czerwca 2018       Rynek pracy   

Budownictwo podziemne, fizyka techniczna, gospodarka obiegu zamkniętego oraz gospodarka surowcami mineralnymi – to cztery nowe kierunki, które oferuje od nowego roku akademickiego Politechnika Śląska w Gliwicach. Właśnie rozpoczęła się rekrutacja na uczelnię.

Na maturzystów czeka również do wyboru coraz większa liczba kierunków o profilu praktycznym, na których odbywa się obowiązkowa praktyka, trwająca co najmniej 3 miesiące. - Warto również zwrócić uwagę na studia dualne na kierunku mechanika i budowa maszyn na Wydziale Mechanicznym Technologicznym. Kierunek ten jest prowadzony wspólnie z Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną, a jego studenci już od pierwszego roku studiów równolegle zdobywają wiedzę teoretyczną oraz doświadczenie zawodowe w ramach płatnych staży w firmach z branży automotive - podkreślił rzecznik uczelni Paweł Doś. Politechnika Śląska oferuje również bezpłatne studia w języku angielskim na 16 kierunkach studiów - to oferta dla tych, którzy planują w przyszłości pracować w międzynarodowych firmach.

Najpopularniejszymi kierunkami podczas ubiegłorocznej rekrutacji na Politechnikę Śląską były: informatyka, automatyka i robotyka, budownictwo, architektura oraz transport. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Ardanowski nowym ministrem rolnictwa (20 czerwca 2018)Zmiana na stanowisku Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska (05 czerwca 2018)Czym zajmuje się kierownik oczyszczalni ścieków? (05 czerwca 2018)O rynku pracownika i sposobach rekrutacji na konferencji dla studentów (24 maja 2018)Genetyka i ochrona zasobów przyrodniczych od października na Uniwersytecie w Gdańsku (07 maja 2018)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony