Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
PhD position in the Department for Numerical Weather Forecasts COSMO Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - PIB
Specjalista ds. Zgód Wodnoprawnych Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie

Gróbarczyk: wykonawca przekopu Mierzei Wiślanej zostanie wyłoniony w ciągu 4-6 miesięcy od otwarcia ofert

a+a-    Powrót       21 lutego 2019       Planowanie przestrzenne   

Wykonawca przekopu Mierzei Wiślanej powinien zostać wyłoniony w ciągu czterech do sześciu miesięcy od otwarcia ofert, które zaplanowano na 15 kwietnia tego roku - poinformował w środę minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk.

- Doświadczenie nam mówi, że do wyboru wykonawcy przekopu Mierzei Wiślanej może dojść w ciągu czterech do sześciu miesięcy od czasu otwarcia ofert - powiedział Gróbarczyk. Dodał, że jeśli nie będzie odwołań, to wybór nastąpi wcześniej.

Minister przypomniał, że termin składania ofert w przetargu został przesunięty, ze względu na bardzo dużą ilość pytań od oferentów, na 15 kwietnia z 7 marca tego roku.

Gróbarczyk poinformował, że prace związane z przygotowaniem terenu pod realizację inwestycji "Budowa Kanału Żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną" zostały zakończone. - Wycinka drzew została zakończona - powiedział.

KE: planujemy techniczne spotkanie z polskimi władzami ws. Mierzei Wiślanej

Komisja Europejska utrzymuje regularne kontakty z polskimi władzami ws. projektu przekopu Mierze Wiślanej i planowane jest spotkanie techniczne w celu rozwiązania kwestii technicznych związanych z projektem - poinformował PAP w środę rzecznik KE Enrico Brivio. Przekazał, że 20 grudnia służby Komisji wysłały do władz polskich pismo dotyczące budowy kanału żeglugowego od Zatoki Gdańskiej do portu w Elblągu przez Mierzeję Wiślaną i Zalew Wiślany.

- Aby zapewnić zgodność z prawodawstwem UE w zakresie ochrony przyrody, służby Komisji w tym piśmie poprosiły o wyjaśnienia i o wstrzymanie prac do czasu, aż zostaną rozwiązane obawy dotyczące właściwej oceny oddziaływania na środowisko - stwierdził.

Jak dodał, od tego czasu odbywa się regularna wymiana korespondencji z polskimi władzami, "które przesłały KE obszerną dokumentację dotyczącą projektu, który obecnie analizujemy w świetle obowiązujących przepisów UE w zakresie ochrony środowiska". Na pytanie, czy Komisja wysłała we wtorek list z prośbą o pilne spotkanie w sprawie Mierzei Wiślanej, Brivio odpowiedział, że "Komisja utrzymuje regularne kontakty z polskimi władzami i planowane jest spotkanie techniczne w celu rozwiązania kwestii technicznych związanych z projektem". (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Termin składania ofert na budowę kanału przez Mierzeję znowu przesunięty (24 kwietnia 2019)Kaliningrad: Wskutek przekopu Mierzei zanikną ryby w Zalewie Wiślanym (16 kwietnia 2019)Pomorski Urząd Marszałkowski: wycinka drzew na Mierzei Wiślanej bez zgody na płoszenie zwierzyny (19 lutego 2019)Kolejne zielone światło dla przekopu Mierzei Wiślanej (18 lutego 2019)Wydano pozwolenie wodnoprawne dla przekopu Mierzei Wiślanej (23 stycznia 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony