Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Specjalista w Wydziale Gospodarowania Mieniem Skarbu Państwa i Współpracy z Użytkownikami Wód -Kraków PGW Wody Polskie
CATCH-ME wspólne przejazdy do pracy CATCH-ME

Gróbarczyk: wykonawca przekopu Mierzei Wiślanej zostanie wyłoniony w ciągu 4-6 miesięcy od otwarcia ofert

a+a-    Powrót       21 lutego 2019       Planowanie przestrzenne   

Wykonawca przekopu Mierzei Wiślanej powinien zostać wyłoniony w ciągu czterech do sześciu miesięcy od otwarcia ofert, które zaplanowano na 15 kwietnia tego roku - poinformował w środę minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk.

- Doświadczenie nam mówi, że do wyboru wykonawcy przekopu Mierzei Wiślanej może dojść w ciągu czterech do sześciu miesięcy od czasu otwarcia ofert - powiedział Gróbarczyk. Dodał, że jeśli nie będzie odwołań, to wybór nastąpi wcześniej.

Minister przypomniał, że termin składania ofert w przetargu został przesunięty, ze względu na bardzo dużą ilość pytań od oferentów, na 15 kwietnia z 7 marca tego roku.

Gróbarczyk poinformował, że prace związane z przygotowaniem terenu pod realizację inwestycji "Budowa Kanału Żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną" zostały zakończone. - Wycinka drzew została zakończona - powiedział.

KE: planujemy techniczne spotkanie z polskimi władzami ws. Mierzei Wiślanej

Komisja Europejska utrzymuje regularne kontakty z polskimi władzami ws. projektu przekopu Mierze Wiślanej i planowane jest spotkanie techniczne w celu rozwiązania kwestii technicznych związanych z projektem - poinformował PAP w środę rzecznik KE Enrico Brivio. Przekazał, że 20 grudnia służby Komisji wysłały do władz polskich pismo dotyczące budowy kanału żeglugowego od Zatoki Gdańskiej do portu w Elblągu przez Mierzeję Wiślaną i Zalew Wiślany.

- Aby zapewnić zgodność z prawodawstwem UE w zakresie ochrony przyrody, służby Komisji w tym piśmie poprosiły o wyjaśnienia i o wstrzymanie prac do czasu, aż zostaną rozwiązane obawy dotyczące właściwej oceny oddziaływania na środowisko - stwierdził.

Jak dodał, od tego czasu odbywa się regularna wymiana korespondencji z polskimi władzami, "które przesłały KE obszerną dokumentację dotyczącą projektu, który obecnie analizujemy w świetle obowiązujących przepisów UE w zakresie ochrony środowiska". Na pytanie, czy Komisja wysłała we wtorek list z prośbą o pilne spotkanie w sprawie Mierzei Wiślanej, Brivio odpowiedział, że "Komisja utrzymuje regularne kontakty z polskimi władzami i planowane jest spotkanie techniczne w celu rozwiązania kwestii technicznych związanych z projektem". (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Rozstrzygnięcie ws. decyzji środowiskowej dla przekopu Mierzei Wiślanej odroczone (02 marca 2020)Rozstrzygnięcie ws. decyzji środowiskowej dla przekopu Mierzei - odroczone (02 stycznia 2020)Aktywiści wysłali do unijnego komisarza ds. środowiska list ws. przekopu Mierzei Wiślanej (05 grudnia 2019)Dziś podpisano umowę ws. przekopu Mierzei Wiślanej (04 października 2019)Minister Gróbarczyk: w lipcu chcemy wskazać wykonawcę przekopu Mierzei Wiślanej (13 czerwca 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony