Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Starszy specjalista ds. regulacji sektora gazu ziemnego Ministerstwo Energii
Szkolenia w zakresie obowiązków środowiskowych oraz usługi konsultingowe firmy Ekodialog

Henryk Kowalczyk ministrem środowiska

a+a-    Powrót       09 stycznia 2018       Management   

Nowym ministrem środowiska zostanie Henryk Kowalczyk, ogłoszone dziś zmiany w składzie rządu obejmą też Ministerstwo Rozwoju.

Kowalczyk [na zdjęciu po lewej - przyp. red.] zastąpi na stanowisku ministra środowiska prof. Jana Szyszko. Jak podaje na twitterze Kancelaria Premiera, ministrem przedsiębiorczości i technologii została Jadwiga Emilewicz. Jerzy Kwieciński obejmie z kolei stanowisko ministra inwestycji i rozwoju.

Jeśli chodzi o inne ważne dla nas obszary, na swych stanowiskach pozostaną ministrowie: Krzysztof Tchórzewski, Marek Gróbarczyk, Krzysztof Jurgiel oraz Andrzej Adamczyk (podlegające mu Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa zawęzi jednak działalność i będzie odtąd Ministerstwem Infrastruktury). Kilka słów o nich oraz ich obowiązkach zawarliśmy w infografice stworzonej po objęciu władzy przez PiS. Poniżej zaś garść informacji o nowowybranych ministrach.

Henryk Kowalczyk jest z wykształcenia matematykiem, pracował jako nauczyciel, samorządowiec, był sekretarzem stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz pełnomocnikiem rządu ds. kształtowania ustroju rolnego (w latach 2006-2007). Od 2015 roku jest ministrem bez teki, pełni funkcję przewodniczącego Komitetu Stałego Rady Ministrów. W roku 2016 pełnił obowiązki ministra skarbu państwa.

Jadwiga Emilewicz jest politologiem, stypendystką Uniwersytetu Oxford oraz programu American Council on Germany, Dräger Foundation, ZEIT-Stiftung Ebelin und Gerd Bucerius. Od listopada 2015 r. pracowała jako Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju. Jest przewodniczącą Komisji Innowacji i Nowoczesnych Technologii.

Jerzy Kwieciński to inżynier i menedżer, był wiceministrem rozwoju regionalnego (2005-2008), odpowiadał za koordynację polityki rozwoju kraju i polityki spójności oraz za negocjacje z Komisją Europejską. Zajmował się także doradztwem przy raportach Banku Światowego. Od listopada 2015 na stanowisku Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rozwoju.

Marta Wierzbowska-Kujda: Redaktor naczelny, specjalista ds. ochrony środowiska

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Wody Polskie publikują wzory oświadczeń dla podmiotów obowiązanych do ponoszenia opłat za usługi wodne (11 grudnia 2018)WIOŚ rozpoczął kontrolę w poznańskiej spalarni (10 grudnia 2018)Wpływy z opłat i kar środowiskowych wydawane niezgodnie z prawem (06 grudnia 2018)„Odchudzone” WIOŚ już od marca 2019 r. (22 listopada 2018)Rada Infrastruktury Informacji Przestrzennej w nowym składzie (21 listopada 2018)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony