Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Starszy inspektor ds. księgowych w projekcie LIFE16 NAT/PL/000766 pn. Ochrona siedlisk ptaków wodnobłotnych w Dolinie Górnej Wisły RDOŚ w Krakowie
Świadectwa weryfikacji ETV dla innowacyjnych technologii i urządzeń dla gospodarki wodno-ściekowej firmy JWTŚ-IETU

Indoorway pojedzie do Pragi

a+a-    Powrót       18 maja 2018       Zrównoważony rozwój   

Twórcy urządzenia do podniesienia wydajności przestrzeni użytkowej wygrali krajowy finał konkursu PowerUp. Kolejny etap – finał międzynarodowy - odbędzie się w Pradze 19 czerwca.

Dzięki kombinacji różnych technik pomiaru, narzędzie analizuje ruch i podpowiada zmiany, które w rezultacie mają usprawnić funkcjonowanie pracy ludzi i urządzeń. Zastosowane w przemyśle, podniesie wydajność i bezpieczeństwo pracowników.

- Dobrym przykładem jest fabryka lodów. Co jakiś czas pracownik musi przynieść z magazynu jakiś składnik. To ważne, jaką on pokonuje drogę i jakie przeszkody na niej spotyka. Nasze urządzenie pomoże wyeliminować te przeszkody. W Polsce mamy już 26 klientów z różnych firm - mówi Marek Przytuła z Indoorway.

Drugie miejsce zajął startup Handerek Technologies. Firma opracowała technologię przekształcającą odpady plastikowe w czyste paliwo.

- Świat tonie w morzu plastiku. My potrafimy przekształcić go w paliwo, które jest przyjazne dla środowiska. Sama zainwestowałam w budowę specjalnego kotła 2 mln zł, a udział w konkursie traktowałam jako świetną możliwość rozpowszechnienia idei walki z odpadami - mówi Susan Kim-Chomicka, prezentująca projekt podczas konkursu.

Trzecie miejsce przypadło Plantalux – rodzinnemu przedsiębiorstwu z Lubelszczyzny, którego przedstawiciel Jakub Lachowski zaprezentował oświetlenie szklarniowe wspomagające uprawę roślin.

Konkurs odbywa się w 15 krajach Europy Środkowej i Wschodniej. W IV edycji komisja rozpatrzyła 299 zgłoszeń. Aż 38 z nich pochodziło z Polski. Podczas finału w Pradze, zwycięzcy edycji krajowych powalczą o 30 tys. euro i 150 tys. inwestycji w akceleratorze Highway.

Urszula Kaczorowska: Dziennikarz

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Kto w Polsce pracuje nad technologią blockchain? (19 kwietnia 2019)Projekty dot. cyklu życia ogniw mają szansę na wsparcie finansowe (19 kwietnia 2019)Uboczne produkty spalania nie powinny być na uboczu (18 kwietnia 2019)Warszawa: 5 mln zł na budowę antysmogowych chodników (15 kwietnia 2019)Innowacyjne start-upy mogą zmienić świat (12 kwietnia 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony