Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose

Informatyzacja egzaminów dla geodetów

a+a-    Powrót       14 marca 2019       Rynek pracy   

Decyzją Głównego Geodety Kraju egzaminy na uprawnienia zawodowe w dziedzinie geodezji i kartografii w części testowej egzaminu pisemnego będą przeprowadzane z wykorzystaniem narzędzi informatycznych.

Na stronie internetowej Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii pod adresem https://uprawnienia.gugik.gov.pl udostępniono testowy serwis internetowy, w którym każdy może się zarejestrować i rozwiązać przykładowy test.

Można zgłaszać propozycje pytań dla przyszłych geodetów

Jak czytamy w serwisie, żeby się zarejestrować należy ustanowić swój identyfikator (login) i hasło oraz podać swój adres e-email, a także imię i nazwisko. Na adres e-mail wysłany zostanie link aktywacyjny, po którego kliknięciu można rozwiązać przykładowy test.

Jednocześnie Główny Geodeta Kraju zwraca się do osób, które chciałyby się aktywnie włączyć w rozwój tej metody przeprowadzana części testowej egzaminu na uprawnienia zawodowe, o przesyłanie propozycji pytań testowych obejmujących zakresem listę przepisów stanowiących podstawę egzaminu w części ogólnej. Propozycje będą sukcesywnie dodawane do banku pytań, z którego będą losowane zestawy na poszczególne egzaminy.

Propozycje pytań można przesyłać na adres mailowy: sprawy.zawodowe@gugik.gov.pl.

Główny Geodeta Kraju wyraża przekonanie, że powyższa zmiana sposobu prowadzenia części testowej egzaminów spotka się z aprobatą wszystkich osób zaangażowanych w proces nadawania lub zainteresowanych nabywaniem uprawnień zawodowych w dziedzinie geodezji i kartografii oraz zachęca do przetestowania nowego rozwiązania.

Katarzyna Zamorowska: Dziennikarz, prawnik

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Gospodarka odpadami w Polsce, czyli rozszerzona odpowiedzialność samorządu (18 lutego 2020)Inwestycje mixed-use – nowy trend w planowaniu nieruchomości i przestrzeni miejskich (17 lutego 2020)Jak nie popłynąć na giełdzie, kupując uprawnienia do emisji CO2? (14 lutego 2020)Jakich zawodów będzie brakować na rynku pracy? MEN przedstawia prognozę (29 stycznia 2020)Pierwsze umowy ws. dotacji z firmami z terenu objętego siecią Natura 2000 w Podlaskiem (31 grudnia 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony