Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Starszy inspektor ds. kadr i szkoleń RDOŚ w Olsztynie
Specjalista ds. opisywania stanowisk pracy, organizacji praktyk studenckich, staży i wolontariatów oraz naboru Ministerstwo Środowiska

Informatyzacja egzaminów dla geodetów

a+a-    Powrót       14 marca 2019       Rynek pracy   

Decyzją Głównego Geodety Kraju egzaminy na uprawnienia zawodowe w dziedzinie geodezji i kartografii w części testowej egzaminu pisemnego będą przeprowadzane z wykorzystaniem narzędzi informatycznych.

Na stronie internetowej Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii pod adresem https://uprawnienia.gugik.gov.pl udostępniono testowy serwis internetowy, w którym każdy może się zarejestrować i rozwiązać przykładowy test.

Można zgłaszać propozycje pytań dla przyszłych geodetów

Jak czytamy w serwisie, żeby się zarejestrować należy ustanowić swój identyfikator (login) i hasło oraz podać swój adres e-email, a także imię i nazwisko. Na adres e-mail wysłany zostanie link aktywacyjny, po którego kliknięciu można rozwiązać przykładowy test.

Jednocześnie Główny Geodeta Kraju zwraca się do osób, które chciałyby się aktywnie włączyć w rozwój tej metody przeprowadzana części testowej egzaminu na uprawnienia zawodowe, o przesyłanie propozycji pytań testowych obejmujących zakresem listę przepisów stanowiących podstawę egzaminu w części ogólnej. Propozycje będą sukcesywnie dodawane do banku pytań, z którego będą losowane zestawy na poszczególne egzaminy.

Propozycje pytań można przesyłać na adres mailowy: sprawy.zawodowe@gugik.gov.pl.

Główny Geodeta Kraju wyraża przekonanie, że powyższa zmiana sposobu prowadzenia części testowej egzaminów spotka się z aprobatą wszystkich osób zaangażowanych w proces nadawania lub zainteresowanych nabywaniem uprawnień zawodowych w dziedzinie geodezji i kartografii oraz zachęca do przetestowania nowego rozwiązania.

Katarzyna Zamorowska: Dziennikarz, prawnik

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

UKSW i BOŚ rozpoczynają współpracę na rzecz środowiska (15 lipca 2019)Dni bisfenolu A są policzone (12 lipca 2019)Dostępne sposoby na implementację dyrektyw odpadowych – Część 2. Odpadowego ABC (05 lipca 2019)Geotechnologie, Hydrotechnika, Transport Wodny - nowy kierunek studiów w Poznaniu (18 czerwca 2019)40 tysięcy nowych miejsc pracy według scenariusza dynamicznego rozwój energetyki wiatrowej (12 czerwca 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony