Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Zeroemisyjny biogaz oraz wysokosprawna kogeneracja energii dla przemysłu InnoEnergy
Kompleksowe badania i monitoring biotechnologiczny biogazowni POLBIOTECH LABORATORIUM Sp. z o.o.

Słaby wiatr też dobrze wieje. Ruszają prace projektowe nad "Panelem Wiatrowym"

a+a-    Powrót       11 lutego 2020       Energia   

Energetyka Cieplna Opolszczyzny SA współpracując z Parkiem Naukowo-Technologicznym w Opolu oraz zwycięzcami konkursu start-upowego Warm Up Your Business rozpoczyna prace projektowe, których celem jest przygotowanie innowacyjnego produktu o nazwie „Panel Wiatrowy”.

Panel Wiatrowy to rozwiązanie, które ma szansę zrewolucjonizować rynek instalacji odnawialnych źródeł energii. Jego przewagą na tle innych dostępnych technologii wykorzystujących siłę wiatru jest możliwość produkcji energii przy bardzo słabym wietrze. Dużą zaletą systemu jest jego skalowalność, łatwość montażu oraz przyjazna i bezpieczna konstrukcja. Atrakcyjna ma być również cena finalnego produktu.

Jak działa Panel Wiatrowy?

Na prostokątnej ramie, której wymiary mogą być dowolne, montowane są pionowe turbiny wiatrowe (wirniki). Ich ilość dopasowywana jest do potrzeb odbiorcy. Gdy wieje wiatr, wirniki wprawiane są w ruch i kręcą się bezgłośnie wzdłuż pionowej osi obrotu. Prądnica, będąca elementem konstrukcji generuje energię elektryczną, która zaspokaja potrzeby energetyczne budynku. Nadwyżka wyprodukowanej energii może być przechowywana w magazynie energii i uzupełniać jej brak w okresie zwiększonego zapotrzebowania. Atutem panelu wiatrowego jest możliwość montażu w dowolnym miejscu, z powodzeniem może stanowić np. element przydomowego ogrodzenia.

- Wszyscy widzimy ogromny potencjał w Panelu Wiatrowym – mówi Paweł Krawczyk członek zarządu ds. Ekonomicznych ECO - Bardzo chcemy doprowadzić projekt do fazy, w której ostateczny produkt będzie można zamówić do swojego domu - kontynuuje. Zakończenie prac badawczo-rozwojowych planowane jest na koniec bieżącego roku. Wtedy to gotowy będzie prototyp wirnika, który jest kluczowym elementem Panelu Wiatrowego.

Źródło: Urząd Miasta Opola

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Liberalizacja reguły 10H to też uwolnienie inwestycji budowlanych (26 sierpnia 2020)Wiatr w żagle transformacji energetycznej, czyli w jaki sposób reguła 10 H ma zostać złagodzona (30 lipca 2020)KE przedstawia strategię w sprawie wykorzystania wodoru w energetyce (08 lipca 2020)Mimo intensywnych opadów, rezerwy wody nie odbudowały się we wszystkich regionach (29 czerwca 2020)IV edycja seminarium "Corporate Power Purchase Agreement w formule online (25 czerwca 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony