Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Specjalista ds. ochrony środowiska i szkoleń SEKA S.A.
CATCH-ME wspólne przejazdy do pracy CATCH-ME

Od 10 czerwca rekrutacja na nowy kierunek - inżynieria czystego powietrza

a+a-    Powrót       29 maja 2019       Rynek pracy   

Inżynieria czystego powietrza – to nowy kierunek studiów, który pojawił się w ofercie dydaktycznej Politechniki Krakowskiej. Uczelnia zapewnia, że to jedyne takie studia w Polsce i że są one odpowiedzią na potrzebę poprawy jakości powietrza.

Rekrutacja na nowy kierunek ruszy 10 czerwca. Miejsca czekają na 36 osób. Studia I stopnia: inżynieria czystego powietrza potrwają 3,5 roku.

Zapotrzebowanie na specjalistów

- Odpowiadamy na rosnące zapotrzebowanie na specjalistów, którzy w kompleksowy sposób będą umieli działać na rzecz poprawy jakości powietrza – powiedział cytowany we wtorkowej informacji prasowej Piotr Beńko z Wydziału Inżynierii Środowiska Politechniki Krakowskiej (PK). Jak zaznaczył, rośnie znaczenie problematyki jakości powietrza, w tym jej wpływu na zdrowie człowieka i środowisko, zwłaszcza w kontekście intensywnego rozwoju terenów zurbanizowanych oraz zmian klimatycznych.

Beńko zwrócił uwagę, że zakres działań, koniecznych do zapewnienia warunków nieprzekraczających dopuszczalnych poziomów stężeń zanieczyszczeń w powietrzu, określonych m.in. w wytycznych Światowej Organizacji Zdrowia, jest ogromny, zwłaszcza w Polsce.

Więcej o aktualnych trendach na rynku pracy w sektorze ochrony środowiska, w tym komentarze i rady ekspertów oraz filmowe sylwetki pracowników, w zakładce Rynek pracy w ochronie środowiska. Zapraszamy do lektury!

- Takim zadaniom mogą podołać tylko dobrze przygotowani specjaliści o interdyscyplinarnej wiedzy, których nikt dotąd w Polsce nie kształci – stwierdził. Wyjaśnił, że inżynier czystego powietrza będzie przygotowany do prowadzenia kompleksowych działań na rzecz poprawy jakości powietrza, w szczególności do identyfikacji rodzajów i źródeł emisji zanieczyszczeń, rozpoznania mechanizmów ich rozprzestrzeniania się i transportu, wreszcie proponowania rozwiązań technicznych, technologicznych i systemowych zmierzających do poprawy jakości powietrza.

Studia na trzech wydziałach

Nowy kierunek będą wspólnie prowadzić trzy wydziały PK: Inżynierii Lądowej, Mechaniczny oraz Inżynierii Środowiska i Energetyki.

Ogółem w letniej rekrutacji Politechnika Krakowska zaproponuje w tym roku studia I stopnia na 30 kierunkach, wśród innych nowości pojawią się m.in.: inżynieria i gospodarka wodna, inżynieria środków transportu, pojazdy samochodowe, systemy i urządzenia przemysłowe. W sumie na wszystkich rodzajach studiów uczelnia przygotowała w letniej rekrutacji 4,7 tys. miejsc. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Kierunek? Woda! (16 lipca 2020)Jak dostosować biznes do zmieniających się wymagań prawnych? (30 czerwca 2020)Andrzej Śliwka został nowym wiceministrem aktywów państwowych. (18 czerwca 2020)Nowy dyrektor Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Promieniotwórczych (02 czerwca 2020)Powołanie Prezesa ARiMR (01 czerwca 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony