Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Kompleksowe doradztwo, audyty i badania środowiskowe EkoMeritum Sp. z o.o.
Systemy kogeneracyjne na biogaz i gaz ziemny Centrum Elektroniki Stosowanej CES

Chemiczne odpady w lesie. Policja szuka sprawcy

a+a-    Powrót       11 sierpnia 2020       Odpady   

Ktoś porzucił w lesie 20 plastikowych pojemników o pojemności 20 litrów każdy. Policja wszczęła postępowanie w celu ustalenia sprawcy – poinformowała w poniedziałek PAP rzecznik prasowa kaliskiej policji asp. Anna Jaworska-Wojnicz.

Policję w Kaliszu o sprawie zawiadomiła w poniedziałek straż leśna. Na terenie leśnictwa Zbiersk (Wielkopolska) nadleśniczy znalazł porzucone pojemniki z nieznaną substancją. Wstępne ustalenia – jak powiedziała asp. Anna Jaworska-Wojnicz - wskazują na zawartość chemicznych środków, np. lakierów.

Cytaj też: GIOŚ kręci bat na przestępców środowiskowych. W tempie largo czy allegro?

Na miejsce wezwano policję, straż pożarną oraz pracowników Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Poznaniu. - Puszki zostały zabezpieczone. Natomiast policja wszczęła postępowanie w celu ustalenia sprawcy - dodała Anna Jaworska-Wojnicz.(PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Co wspólnego mają Göteborg i Ciechanów? IV dzień Międzynarodowej Konferencji Eco-Miasto 2020 (25 września 2020)Nowelizacja ustawy o odpadach. Krajowa Administracja Skarbowa sprawdzi BDO (25 września 2020)GIOŚ: odpady, które trafią do Rębiszowa, nie są niebezpieczne ani toksyczne (25 września 2020)Ponad 294 mln zł pożyczki z NFOŚiGW na budowę spalarni odpadów w Gdańsku (25 września 2020)Jak złożyć i wypełnić sprawozdanie w BDO na nowych zasadach? (23 września 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony