Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Zagospodarowanie folii rolniczej SUEZ
Badania stanu środowiska i remediacja terenów zanieczyszczonych Arcadis

KAS wykryła ładunek 5,2 tys. ton odpadów w gdyńskim porcie

a+a-    Powrót       07 października 2020       Odpady   

Pomorska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zatrzymała nielegalną przesyłkę ok. 5,2 tys. ton odpadów znajdujących się w 214 kontenerach, które trafiły do morskiego portu w Gdyni z Turcji - poinformowała w środę PAP rzeczniczka prasowa KAS Anita Wielanek. - Kontrola 214 kontenerów z udziałem inspektorów Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Gdańsku wykryła ok. 5,2 tysięcy ton odpadów w postaci gleby, ziemi i kamieni. Według deklaracji przewozowych w kontenerach miały znajdować się nasiona roślin - poinformowała Wielanek.

Czytaj też: Temat miesiąca - remediacja i rekultywacja

Zaznaczyła, że ładunek znalazł się na terenie UE z naruszeniem przepisów międzynarodowego przemieszczania odpadów. Przywóz tego typu odpadów wymaga wcześniejszego zgłoszenia i zgody Głównego Inspektora Ochrony Środowiska. - Pomorski Urząd Celno-Skarbowy w Gdyni złożył zawiadomienie do Głównego Inspektora Ochrony Środowiska w Warszawie o nielegalnym przemieszczaniu odpadów. Do czasu zakończenia postępowania, odpady pozostaną pod dozorem celnym. Czynności wyjaśniające w sprawie prowadzi również Prokuratura Rejonowa w Gdyni - dodała rzeczniczka KAS. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Powstał Tyski Klaster Energii (22 października 2020)Formuła PPP w wod-kan pozwala kontrolować koszty (21 października 2020)SGiPW: odpady nie stanieją, potrzeba szerszych zmian niż w projektowanej ustawie (19 października 2020)Firmy muszą znaleźć pieniądze na inwestycje dot. zielonej transformacji (19 października 2020)Szczyt Rady Europejskiej w sprawie klimatu bez konkluzji, czyli zgodnie z przewidywaniami (16 października 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony