Robots
Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
28.11.2020 28 listopada 2020

KAS zatrzymała nielegalny transport 18 ton odpadów

   Powrót       27 października 2020       Odpady   

Dolnośląska Krajowa Administracja Skarbowa zatrzymała transport nielegalnych odpadów – 18 ton używanej odzieży - poinformowała PAP rzeczniczka prasowa KAS Anita Wielanek. Dodała, że to kolejna partia odpadów zlecona przez tego samego odbiorcę, która miała trafić do Polski.

Jak wyjaśniła Wielanek, podczas kontroli samochodu ciężarowego, 2 km od przejścia granicznego Ludwigsdorf-Jędrzychowice, funkcjonariusze KAS wykryli, że w naczepie znajduje się 18 ton odpadów – worki z używaną odzieżą. - Transport jechał z Austrii do Polski - poinformowała rzeczniczka.

Czytaj też: NIK: Kontrola odpadów wwożonych z Ukrainy nieskuteczna i nieszczelna

Kierowca nie posiadał dokumentów wymaganych przy przewozie odpadów. Ponadto funkcjonariusze KAS ustalili, że polski odbiorca nie posiada instalacji wymaganej do odzysku lub przerobu odzieży używanej. Nie ma także zgody na taką działalność, wydaną przez krajowe władze sanitarne. - Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska uznał przewóz za nielegalny. Poinformował, że to nie pierwszy nielegalny transport odpadów skierowany do polskiego odbiorcy - dodała Wielanek.

Przewoźnikowi grozi kara 13 tys. zł, odbiorcy do 500 tys. zł. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Rozporządzenie doprecyzuje nazwy frakcji odpadów, trwają konsultacje (27 listopada 2020)Powołanie spółki GZM – Czysta Energia zakwestionowane przez WSA (26 listopada 2020)System kaucyjny w Polsce: ile będzie kosztowało przekucie idei w praktykę? (26 listopada 2020)To oni wygrali Hackathon dla Miast. Cztery zwycięskie drużyny i ich innowacyjne projekty (26 listopada 2020)Zespół doradzi, co robić z gospodarką odpadami w Polsce. Kto wejdzie w skład? (25 listopada 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony