Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Certyfikacja dla miast ISO 37120 – Smart City Arcadis

Rada Miasta Katowic powołała Komisję Klimatu

a+a-    Powrót       31 lipca 2020       Powietrze i klimat   

Komisję Klimatu powołała w czwartek Rada Miasta Katowice. Organ ten ma pracować nad rozwiązaniami, które na szczeblu miejskim będą minimalizować niekorzystne zmiany klimatu. - To, co się dzieje na poziomie lokalnym, oddolnym, przyśpiesza działania prorozwojowe, w tym na rzecz ochrony środowiska – powiedział podczas konferencji prasowej prezydent Katowic Marcin Krupa.

Przewodniczący Klubu Radnych Koalicji Obywatelskiej w Radzie Miasta Katowice Jarosław Makowski podkreślił, że to ten klub zaproponował powołanie Rady Klimatu i dziękował radnym z innych ugrupowań za życzliwość dla tej inicjatywy. - To jest jasny znak, że klimat, podobnie jak smog, jest kosmopolityczny, że jego konsekwencje dotykają nas niezależnie od tego, czy mamy prawicowe, czy lewicowe poglądy – powiedział.

Zdaniem Makowskiego katowicka Rada Klimatu będzie w mieście ważnym partnerem dla strony społecznej, np. dla Młodzieżowego Strajku Klimatycznego.

Czytaj też: Marsz hologramów w Warszawie, czyli strajk klimatyczny online

Przewodniczący Klubu Prawa i Sprawiedliwość Piotr Pietrasz zwrócił uwagę, że powołanie Rady Klimatu to przykład porozumienia ponad podziałami politycznymi w Katowicach. - Możemy pracować nad wspólnymi rozwiązaniami. Mam nadzieję, że ta współpraca będzie kontynuowana – podkreślił radny. (PAP)

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Ekstremalnie wysokie temperatury na Syberii zaburzają ekosystem torfowisk (03 sierpnia 2020)Nawet milion euro na działania w zakresie GOZ (22 lipca 2020)Obowiązek OZE dla przedsiębiorstw obrotu energią w 2021 r. bez zmian (21 lipca 2020)Kierunek? Woda! (16 lipca 2020)Do 10 sierpnia trwa I etap konsultacji projektu Raportu z wykonania Konwencji z Aarhus za lata 2017-2020 (14 lipca 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony