Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Specjalista ds. regulacji działalności przedsiębiorstw sektora gazowego Urząd Regulacji Energetyki
Aplikacja Isover, czyli jak zrozumieć i obliczyć swoje potrzeby izolacyjne firmy Saint-Gobain

Kogo potrzebuje polska energetyka?

a+a-    Powrót       01 października 2018       Energia   

- Na co dzień pracownicy sektora energii pozostają w cieniu. Jednak to ich praca zapewnia nam bezpieczeństwo i sprawnie działającą gospodarkę. Bez ich wysiłku nie mógłby funkcjonować żaden zakład, fabryka czy gospodarstwo domowe, a tym samym nie byłby możliwy rozwój gospodarki – powiedział minister energii Krzysztof Tchórzewski podczas uroczystości „Polska energia w 100-lecie Niepodległości”.

Branża potrzebuje specjalistów z obszaru techniczno-inżynieryjnego

Spotkanie było również okazją do dyskusji nad zagadnieniem edukacji w sektorze energii. Kształcenie przyszłych kadr to jedno z podstawowych wyzwań przed którym stoi branża. - Dzisiaj brakuje nam młodych specjalistów, szczególnie z obszaru techniczno-inżynieryjnego. Dlatego podejmujemy szereg inicjatyw, których celem jest rozwój edukacji nowych kadr w energetyce, szczególnie na poziomie szkół technicznych i branżowych. Chcemy pokazać młodym ludziom, że praca w tym sektorze jest atrakcyjna – powiedział minister Tchórzewski. Wspólnie z Ministerstwem Energii działają polskie spółki energetyczne, które tworzą programy stypendialne, pomagają w powstawaniu sprofilowanych klas i doposażają szkolne laboratoria.

Podczas wydarzenia szef resortu energii podkreślił, że działania ministerstwa są spójne i zaplanowane z myślą o przyszłości. - Modernizujemy górnictwo, dywersyfikujemy źródła dostaw energii, zmieniliśmy system wsparcia dla źródeł odnawialnych i stawiamy na rozwój innowacyjnych technologii. Z optymizmem patrzymy w przyszłość. Wiemy doskonale, że przed nami ciągłe wyzwania, dlatego bardzo ważna jest współpraca całego sektora – podkreślił.

Źródło: ME

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

KE pozwana za zgodę na polski rynek mocy (18 marca 2019)ME opublikowało projekt rozporządzenia do ustawy o cenach prądu. Konsultacje do poniedziałku (15 marca 2019)Nieczynna kopalnia stanie się magazynem energii (14 marca 2019)Przedsiębiorcy proponują kolejne zmiany w ustawie o OZE (13 marca 2019)KE ma zastrzeżenia do polskiej energetyki wodnej (12 marca 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony