Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Specjalista ds. helpdesk Eneris Surowce S.A.
SklepSUEZ.pl - podstawiamy kontener na odpady pod Twój dom - i masz to z głowy! firmy SUEZ

Kolejny pożar hałdy odpadów na wysypisku w Studziankach

a+a-    Powrót       10 lutego 2020       Odpady   

- Po dziewięciu godzinach akcji strażacy ugasili w niedzielę po południu pożar hałdy odpadów na terenie sortowni odpadów w Studziankach – poinformował rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku Paweł Ostrowski.

Paliła się część hałdy odpadów o wysokości 12 m, długości 135 m i szerokości 70 m. Ogniem było objętych około czterystu metrów kwadratowych tej hałdy. - Pożar od godziny 4.00 gasiło ponad 80 strażaków zarówno z Państwowej, jak i z Ochotniczej Straży Pożarnej – poinformował Ostrowski.

Przed zakończeniem akcji gaśniczej strażacy sprawdzili kamerą termowizyjną umieszczoną na dronie teren pożaru, aby mieć pewność, że pożar ugaszono. Właściciel sortowni odpadów dostał także zalecenie od strażaków przysypania żwirem miejsca gdzie był żywioł.

Kolejny przypadek pożaru w Studziankach

Do pożarów hałd w Studziankach dochodziło już wielokrotnie. Ostatni wybuchł w grudniu 2019 r. Hałda paliła się też w listopadzie i w czerwcu (śledztwo umorzono). Największy wybuchł w 2012 r. Jego gaszenie trwało osiem dni. Powołani wtedy w śledztwie prokuratury biegli uznali, że przyczyną było umyślne podpalenie. Sprawców nie udało się jednak ustalić i śledztwo umorzono.

Były podejmowane próby administracyjnego zamknięcia sortowni odpadów w Studziankach, ale wciąż ona działa. Zakład ma tzw. zezwolenie zintegrowane na działalność, które zostało jednak cofnięte decyzją marszałka województwa podlaskiego z października 2018 r. Trwają procedury odwoławcze. (PAP)

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

ROP według producentów opakowań. Organizacje zrzeszające przekazały swoje propozycje Ministrowi Klimatu (20 lutego 2020)Policja udaremniła powstanie nielegalnego wysypiska w Zabrzu (20 lutego 2020)Gdańsk: Ruszyła druga edycja projektu Planeta odzysku (19 lutego 2020)Gospodarka odpadami w Polsce, czyli rozszerzona odpowiedzialność samorządu (18 lutego 2020)WIOŚ wykrył nieprawidłowości w firmach odbierających odpady z warszawskiej "Czajki" (13 lutego 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony