Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Inspektor w Wydziale Spraw Terenowych RDOŚ w Warszawie
Zeroemisyjny biogaz oraz wysokosprawna kogeneracja energii dla przemysłu InnoEnergy

Konferencja naukowa pt. Współczesne zagrożenia dla ekosystemów rzek powodowane przez energetykę węglową

a+a-    Powrót       07 września 2020       Energia       Artykuł promocyjny   

Koalicja Ratujmy Rzeki, Towarzystwo na rzecz Ziemi oraz Stowarzyszenie Pracownia na rzecz Wszystkich Istot serdecznie zapraszają do udziału w konferencji naukowej pt. „Współczesne zagrożenia dla ekosystemów rzek powodowane przez energetykę węglową”, która odbędzie się 10 września br. w godz. 10:00 - 16:00.

Czytaj: Zagłada ryb to efekt uboczny pracy elektrowni z otwartym systemem chłodzenia

Eksperci zaprezentują wyniki pierwszych w Polsce badań dotyczących strat w ichtiofaunie Wisły i Narwi powodowanych przez elektrownie Kozienice i Ostrołęka B. Uczestnicy konferencji otrzymają wyniki badań w formie publikacji naukowej. Przedstawione zostaną najistotniejsze problemy środowiskowe i prawne związane z funkcjonowaniem elektrowni węglowych. Jest to szczególnie istotne w kontekście widocznych zmian klimatycznych i narastających problemów z dostępem do zasobów wodnych.

Zgłoszenia prosimy wysyłać do 8 września 2020 r. do godziny 18:00 poprzez FORMULARZ REJESTRACJI. Liczba osób ograniczona.

Miejsce konferencji: Zebra Tower, ul. Mokotowska 1, Warszawa, Sala Konferencyjna 1+2, 12 piętro, wejście A od strony Ronda Jazdy Polskiej.

Źródło: Stowarzyszenie Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Kontynuacja inwestycji w zakresie ochrony przeciwpowodziowej w Dolinie Stężyckiej (15 września 2020)Awaria w stołecznej oczyszczalni ścieków. Co dalej ze ściekami w Wiśle? (01 września 2020)Kolejna awaria w „Czajce” i to dzień po kontroli… (31 sierpnia 2020)Tworzone są Lokalne Partnerstwa ds. Wody (10 sierpnia 2020)Postęp prac na Mierzei Wiślanej - aktualizacja lipiec 2020 r. (30 lipca 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony