Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
EKO Pożyczka „Nasza Woda” na zapobieganie i niwelowanie skutków suszy BOŚ Bank S.A.
Prawo ochrony środowiska - prestiżowe studia podyplomowe Uczelnia Łazarskiego

Zgłoszenia do konkursu Lider Ochrony Środowiska do 15 września

a+a-    Powrót       29 sierpnia 2019       Zrównoważony rozwój   

Rusza konkurs Lider Ochrony Środowiska organizowany z inicjatywy Ministra Środowiska. Celem konkursu jest wyróżnienie najlepszych polskich firm, produktów, usług, jednostek samorządu terytorialnego a także organizacji pozarządowych, które przyczyniają się do zachowania i poprawy stanu środowiska naturalnego w Polsce, podwyższając tym samym jakość życia obecnych oraz przyszłych pokoleń.

Przedmiotem Konkursu są zastosowane w praktyce i wdrożone przedsięwzięcia służące rozwojowi i promowaniu ochrony środowiska, a w szczególności nowoczesne, efektywne ekologicznie oraz ekonomicznie rozwiązania technologiczne i organizacyjne, jak również przedsięwzięcia z zakresu edukacji ekologicznej. Konkurs jest przeprowadzany w następujących kategoriach:

  • firma (przedsiębiorstwo, działalność gospodarcza);
  • produkt/usługa;
  • jednostka samorządu terytorialnego;
  • organizacje pozarządowe;
  • nagroda specjalna Ministra Środowiska – przyznawana za całokształt działalności na rzecz ochrony środowiska.

Szczegółowe informacje zawarte są w regulaminie konkursu. Termin zgłaszania wniosków: 15 września 2019 r. Ogłoszenie wyników będzie miało miejsce 9 października 2019 r. podczas targów ochrony środowiska – POL-ECO SYSTEM 2019. Konkurs został sfinansowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Źródło: IOŚ-PIB

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Nietoperze, nasi sprzymierzeńcy w walce z komarami (24 lipca 2020)Pierwszy konkurs w Małopolsce dla NGO-sów na działania związane z ochroną środowiska (17 lipca 2020)Do 10 sierpnia trwa I etap konsultacji projektu Raportu z wykonania Konwencji z Aarhus za lata 2017-2020 (14 lipca 2020)Niemiecki pomysł na przyszłość Europy, czyli jaki kierunek obierze Rada UE w kolejnym półroczu (06 lipca 2020)Prezydent przedstawił Eko-Kartę, czyli deklarację wsparcia inicjatyw prośrodowiskowych (06 lipca 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony