Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Główny specjalista w Departamencie Gospodarki Niskoemisyjnej Ministerstwo Rozwoju
Raport „Rynek Fotowoltaiki w Polsce 2020” Instytut Energetyki Odnawialnej

Trwają konsultacje unijnego mechanizmu finansowania energii ze źródeł odnawialnych

a+a-    Powrót       13 maja 2020       Energia   

Ministerstwo Klimatu zachęca do udziału wszystkich zainteresowanych w konsultacjach prowadzonych przez Komisję Europejską ws. unijnego mechanizmu finansowania energii ze źródeł odnawialnych. Głównym celem tego mechanizmu jest umożliwienie państwom członkowskim ściślejszej współpracy w celu osiągnięcia indywidualnych i wspólnych celów w zakresie energii odnawialnej. Zgodnie z rozporządzeniem z dnia 11 grudnia 2018 r. ws. zarządzania unią energetyczną mechanizm powinien zostać ustanowiony do początku 2021 r.

Konsultacje do 3 czerwca

Celem konsultacji jest uzyskanie opinii na temat projektu zapisów rozporządzenia wykonawczego Komisji prowadzących do zapewnienia wsparcia projektów w dziedzinie energii ze źródeł odnawialnych w Unii.

Odpowiedzi należy udzielić w formularzu bezpośrednio na stronie KE (link do formularza w przypisach dolnych(1)). Konsultacje potrwają do 3 czerwca 2020 r.

Źródło: MK

Przypisy

1/ Renewable energy – financing mechanism for EU-wide projects
https://ec.europa.eu/info/law/better-regulation/have-your-say/initiatives/12369-Union-renewable-Financing-mechanism

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Krajowa branża pomp ciepła systematycznie umacnia swoją pozycję i idzie po więcej (27 maja 2020)W czerwcu szkolenie pt. Wpływ COVID-19 na branżę OZE - tarcza antykryzysowa oraz aukcje w 2020 r. (27 maja 2020)Wnioski w programie „Mój Prąd” można składać on-line i przez pełnomocnika (27 maja 2020)Miks energetyczny coraz bardziej zależny od gry rynkowej (26 maja 2020)Przemysłowy Panel PV – ambitne plany polskiego przemysłu fotowoltaicznego (25 maja 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony