Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Zagospodarowanie folii rolniczej SUEZ
Systemy kogeneracyjne na biogaz i gaz ziemny Centrum Elektroniki Stosowanej CES

Krakowscy przedsiębiorcy zapłacą za wywóz odpadów później

a+a-    Powrót       20 marca 2020       Odpady   

Krakowscy przedsiębiorcy (właściciele hoteli, restauracji, obiektów wieloosobowego zakwaterowania), których działalność uległa zawieszeniu w związku z zagrożeniem epidemiologicznym, mogą złożyć nową deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Jak poinformował krakowski magistrat, nową, kolejną deklarację uwzględniającą ilość odpadów powstających na terenie danej nieruchomości w marcu, przedsiębiorcy mogą przesyłać w terminie do 10 kwietnia br.:

  • za pośrednictwem poczty na adres Wydziału Podatków i Opłat, ul. Nowohucka 1, 31-580 Kraków
  • złożyć elektronicznie za pośrednictwem strony internetowej MPO,
  • z uwagi na zamknięcie Urzędu Miasta Krakowa dla bezpośredniej obsługi klienta złożenie deklaracji może odbyć się również poprzez jej umieszczenie w specjalnych pojemnikach zlokalizowanych w pobliżu wejścia do urzędu.

Czytaj też: Gospodarka odpadami w czasach zarazy - dziś zgodnie z planem. Szkopuł w tym, aby być gotowym na najgorsze

Urząd miasta przypomniał, że kwota wynikająca z deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi jest należnością za cały miesiąc i nie można w wyniku zawieszenia działalności w połowie danego miesiąca zmniejszyć tej opłaty o połowę.

W przypadku braku prowadzonej działalności w miesiącu kwietniu dla nieruchomości niezamieszkałych będzie można złożyć nową, kolejną deklarację obowiązującą od 1 kwietnia na kwotę 0,00 zł w terminie do 10 maja.

Źródło: Serwis Samorządowy PAP

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

NIK o postępowaniu z odpadami komunalnymi po przetworzeniu ich w instalacjach mechaniczno-biologicznych (04 sierpnia 2020)Unieważnienie uchwały ws. spółki mającej budować spalarnię w GZM – do sądu (30 lipca 2020)Myślenie, że nowy ROP da „furę nowego pieniądza” to pułapka. I tak zapłaci konsument (24 lipca 2020)Akt oskarżenia ws. pożaru odpadów w Jaworze (13 lipca 2020)Spalarni odpadów w GZM nie będzie, ale powstanie w Rudzie Śląskiej (02 lipca 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony