Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Specjalista ds. Zagospodarowania Odpadów i Surowców Wtórnych SUEZ Polska Sp. z o.o.
Najszerszy wybór podestów i podnośników koszowych firmy ROTHLEHNER

Kraków: Plastikowe kubki znikną ze stadionu

a+a-    Powrót       10 kwietnia 2019       Odpady   

W trakcie najbliższego wydarzenia, jakie odbędzie się w TAURON Arenie Kraków, czyli już 11 kwietnia w punktach gastronomicznych w hali zajdzie ważna zmiana. Od tego dnia firma kateringowa będzie sprzedawała ciepłe i zimne napoje wyłącznie w biodegradowalnych kubkach. Z oferty znikną plastikowe opakowania oraz rurki do picia. TAURON Arena Kraków będzie pierwszym obiektem, w którym w punktach gastronomicznych wymienione zostaną wszystkie jednorazowe plastikowe opakowania na napoje i jedzenie.

W pełni biodegradowalny polimer

Kawa, herbata i napoje gazowane będą sprzedawane w kubkach wykonanych wyłącznie z surowców pochodzenia roślinnego w 100 proc. odnawialnych – z trzciny cukrowej. Kubki będą dostępne w czterech pojemnościach: 100, 200, 300 i 400 ml. Napoje gorące będzie także można kupić w jednowarstwowych biodegradowalnych kubkach papierowych powlekanych PLA (w pełni biodegradowalnym polimerem polikwasu mlekowego). Z kolei napoje zimne (piwo, napoje, soki) w kubkach w całości wykonanych z PLA.

W sprzedaży nie będzie plastikowych rurek, ale na kubki będzie można założyć ułatwiające picie wieczka „z dziubkiem” wykonane z trzciny cukrowej i bambusa oraz wieczka wykonane z PLA. Gorące napoje będzie można pomieszać drewnianymi mieszadełkami. Jednorazowe sztućce będą wykonane z PLA, a opakowania, w których wydawane będą posiłki na wynos, będą wykonane z trzciny cukrowej.

Źródło: Urząd Miasta w Krakowie

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Powstał polski Pakt na rzecz zrównoważonego wykorzystywania tworzyw sztucznych (18 kwietnia 2019)Śląskie: Ponad 50 postępowań karnych ws. nielegalnego postępowania z odpadami (16 kwietnia 2019)Europejski ból głowy, czyli kto osiąga założone poziomy recyklingu (12 kwietnia 2019)Radni przyjęli uchwałę "Kraków bez plastiku" (11 kwietnia 2019)Pierwsze miasto w Polsce wprowadza całkowity zakaz używania plastiku (03 kwietnia 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony