Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
c-trace: Redukcja kosztów odbioru odpadów dzięki nowoczesnym rozwiązaniom IT c-trace Sp. z o.o.
Badania geologiczne i badania środowiska gruntowo-wodnego Remea

Kraków: Wzrost produkcji energii dzięki optymalizacji pracy spalarni

a+a-    Powrót       08 lutego 2019       Odpady   

Instalacja Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów w 2018 roku pracowała efektywnie, przekształcając odpady komunalne z terenu Krakowa w energię elektryczną i cieplną. Od 1 stycznia do 31 grudnia 2018 r. zakład przekształcił w energię elektryczną i cieplną 219 951,140 ton odpadów. W tym samym czasie Ekospalarnia wytworzyła i wyprowadziła do sieci 57 062,811 MWh energii elektrycznej i 817 080 GJ energii cieplnej – to tyle, ile zaplanowano w planie rocznym Krakowskiego Holdingu Komunalnego SA.

Wzrost produkcji energii względem ubiegłego roku

W 2018 roku zakład wyprodukował o 2,4 proc. więcej energii elektrycznej i o 4,5 proc. więcej energii cieplnej niż w analogicznym okresie 2017 r. Wzrost wyprodukowanych i sprzedanych ilości energii jest efektem optymalizacji pracy poszczególnych elementów instalacji.

Zapraszamy do obejrzenia naszego filmu pokazaującego portret pracownika spalarni odpadów, film dostępny tutaj.

- Praca Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów jest zadowalająca, instalacja działa dobrze. Zawsze jednak można wprowadzić kolejne inwestycje i ulepszenia. Rozważamy realizację projektu dodatkowej instalacji służącej do odzysku ciepła ze spalin, której zadaniem będzie zwiększenie ogólnej sprawności zakładu. Projekt jest innowacyjny, dlatego wymaga szczegółowych analiz technicznych, proceduralnych, a także finansowych. W tym roku zdecydujemy czy, a jeżeli tak, to kiedy będziemy go realizować – prognozuje Tadeusz Trzmiel, prezes Krakowskiego Holdingu Komunalnego SA w Krakowie.

Źródło: Urząd Miasta Krakowa

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Szesnaście nowych wniosków ws. budowy spalarni odpadów na Śląsku (28 lutego 2020)Spalarnie w Olsztynie i Gdańsku - czy sprawa jest już przesądzona? (03 lutego 2020)IX Forum Spalania Biomasy i Odpadów w marcu (21 stycznia 2020)Uruchomiono spalarnię osadów w oczyszczalni "Czajka" (19 grudnia 2019)Koniec tanich odpadów, więc wybudujmy spalarnię… (20 listopada 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony