Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
c-trace: Redukcja kosztów odbioru odpadów dzięki nowoczesnym rozwiązaniom IT c-trace Sp. z o.o.
Zagospodarowanie folii rolniczej SUEZ

W lesie pod Nidzicą znaleziono pojemniki z odpadami

a+a-    Powrót       22 lipca 2020       Odpady   

W lesie w okolicach miejscowości Napiwoda pod Nidzicą leśnicy znaleźli we wtorek 15 pojemników, każdy o pojemności 1 metra sześciennego. W niektórych pojemnikach znajdowała się nieokreślona jeszcze substancja, która - zdaniem strażaków - nie zagraża środowisku.

Dyżurny wojewódzkiej straży pożarnej w Olsztynie Norbert Ruciński poinformował we wtorek PAP, że porzucone w lesie pojemniki znalazł leśniczy. - Ponieważ zauważył, że w pojemnikach znajdowała się ciecz, na miejsce pojechali strażacy ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemicznego z Olsztyna, którzy na miejscu zbadali substancje. W ich ocenie nie zagraża ona roślinom i zwierzętom - poinformował Ruciński.

Czytaj też: Przestępczość środowiskowa nie jedno ma imię

Na miejsce przyjechali także policjanci i przedstawiciele inspekcji ochrony środowiska oraz nidzickiego samorządu.

Lasy Państwowe w Olsztynie zamieściły na swojej stronie internetowej komunikat, z którego wynika, że inspektorzy WIOŚ pobrali próbki substancji do dokładnego określenia jej rodzaju. - Po zakończeniu czynności ww. organów Nadleśnictwo Nidzica przystąpi do zlecenia zebrania i utylizacji odpadów - poinformowały Lasy Państwowe. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Powstaną nowe narzędzia do walki z przestępczością w gospodarce odpadami (06 sierpnia 2020)Wiceminister Ozdoba: Od 2022 r. producenci zaczną płacić za wprowadzane na rynek opakowania (05 sierpnia 2020)Weto dla spalarni zużytych opon na Śląsku (05 sierpnia 2020)Naukowcy pomogą zazielenić pogórnicze hałdy (04 sierpnia 2020)NIK o postępowaniu z odpadami komunalnymi po przetworzeniu ich w instalacjach mechaniczno-biologicznych (04 sierpnia 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony