Robots
Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
28.01.2021 28 stycznia 2021

W Łodzi powstać ma 20 ha łąk kwietnych

   Powrót       27 czerwca 2019       Planowanie przestrzenne   

W Łodzi powstanie 20 hektarów łąk kwietnych, które przyczynią się do oczyszczania powietrza. To inicjatywa radnych Moniki Malinowskiej – Olszowy i Pauliny Setnik, które złożyły w tej sprawie interpelację do prezydenta miasta. Łąki będą rzadko koszone, ich istotną zaletą jest to, że pochłaniają więcej smogu niż typowe trawniki.

- Wiele miast wprowadza takie zagospodarowanie proekologiczne. Ucieszyła nas bardzo odpowiedź na interpelację. Miasto odpowiedziało, że przewiduje aż 20 hektarów łąk miejskich. Mamy wstępnie określone lokalizacje – powiedziała Monika Malinowska – Olszowy. - Mamy nadzieje, że łodzianie przyzwyczają się do łąk, które dają wiele korzyści. Coraz częściej mówi się o nich. Cieszymy się, że miasto ten temat dostrzega i chce zagospodarowania ekologicznego i będzie się zmieniało na korzyść wszystkich mieszkańców – dodała.

Radna Paulina Setnik podkreśla, że wielu łodzian zgłosiło się do obu pan radnych z pomysłem posiania w mieście łąk kwietnych. - W Polsce opracowano już łąkę antysmogową, której metr kwadratowy oczyszcza powietrze tak samo jak pięcioletnie drzewo. Chcemy żeby Łódź dołączyła do tych miast, w których enklawy czystego powietrza tworzy się poprzez zieleń. Różnica między trawnikiem i łąką antysmogową jest zasadnicza. Łąka składa się ze specjalnej mieszanki roślin, która w sposób naturalny oczyszcza powietrze. Wymaga podlewania tylko w okresie dużej suszy, nie trzeba jej często kosić – tłumaczy Paulina Setnik.

Radna proponuje, by mieszkańcy wskazywali miejsca w mieście, w którym powinny powstać łąki kwietne.

Źródło: Urząd Miasta w Łodzi

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Finał 19. edycji konkursu EKOLAURY PIE już za nami (03 grudnia 2020)Gorzów Wlkp.: Powstaną łąki kwietne przy szpitalu wojewódzkim (06 lipca 2020)Adoptuj donicę i posiej łąkę (22 czerwca 2020)Susza? Miasta mogą przeciwdziałać (05 maja 2020)Wody Polskie: Większość kraju prawdopodobnie będzie objęta ryzykiem wystąpienia suszy (23 marca 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony