Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
System Zero - rewolucja w pompach ciepła do zastosowań komercyjnych firmy Glen Dimplex Polska
GoBloo firmy Columbus Energy

Łódź: Nabór wniosków o dotacje na wymianę starych pieców

a+a-    Powrót       12 lutego 2019       Budownictwo   

Od 15 lutego łodzianie mogą ubiegać się o dofinansowanie do wymiany pieców i źródeł ogrzewania. 7 tys. zł można otrzymać dla lokalu w budynku wielorodzinnym, a do 50 tys. zł - dla wspólnot. W tym roku na dotacje do inwestycji, które mają ograniczyć smog w mieście, przeznaczono 3 mln zł, z opcją zwiększenia tej kwoty w przypadku dużego zainteresowania.

700 umów na wymianę blisko 2,5 tys. pieców

To trzecia edycja miejskiego programu wymiany źródeł ogrzewania na bardziej ekologiczne. Jak informuje łódzki magistrat, w 2017 i 2018 roku podpisano ponad 700 umów na wymianę blisko 2,5 tys. starych pieców. Kilkaset kolejnych ma zostać wyeliminowanych dzięki tegorocznej edycji antysmogowego programu.

W jego ramach z miejskiego dofinansowania na wymianę starych instalacji grzewczych na piece elektryczne, gazowe lub podłączenie do sieci ciepłowniczej będą mogli skorzystać właściciele i najemcy lokali w nieruchomościach wielorodzinnych oraz wspólnoty mieszkaniowe. Nabór wniosków rozpocznie się w piątek 15 lutego i będzie trwał do 15 marca dla właścicieli domów i do 30 marca w przypadku wspólnot.

Preferowany będzie system ogrzewania gazowego

W tym roku preferowane będą wnioski dotyczące wymiany systemu ogrzewania na gazowe lub elektryczne. Na wykonanie takiego podłączenia można uzyskać do 7 tys. zł w przypadku beneficjentów indywidualnych w nieruchomościach wielorodzinnych i do 50 tys. zł dla wspólnot mieszkaniowych. Dofinansowany może zostać zakup urządzeń oraz jego wyposażenie, rozprowadzenie ciepła wewnątrz budynku, a także demontaż i utylizacja palenisk nieekologicznych. Wnioski będzie można składać we wszystkich punktach obsługi mieszkańców Urzędu Miasta Łodzi. Przygotowano także kampanię edukacyjną, w jaki sposób zrealizować procedurę dotycząca wymiany pieców.

Źródło: Serwis Samorządowy PAP

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Miasta nie poradzą sobie ze smogiem, jeśli nie poradzą sobie z nim okalające je gminy wiejskie (02 kwietnia 2019)Gniezno: 250 tys. zł na wymianę pieców (22 marca 2019)Komorniki: Gmina dopłaci do wymiany pieca (05 marca 2019)Powstaje Biuro Ochrony Powietrza i Polityki Klimatycznej (13 lutego 2019)Suwałki: Wzrosną dotacje na wymianę pieca (08 lutego 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony