Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose

Łódzkie: 1,7 mln zł dofinansowania na konserwację rowów melioracyjnych

a+a-    Powrót       03 czerwca 2019       Woda   

Marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber przekazał dofinansowanie 66 spółkom wodnym na konserwację rowów melioracyjnych. Pieniądze pochodzą z budżetu województwa. Otrzymali je wszyscy, którzy o to wnioskowali.

1,7 mln zł dofinansowania

Spółki wodne tworzą osoby fizyczne lub prawne, żeby zaspokajać potrzeby w zakresie gospodarowania wodami. Najczęściej powstają w celu melioracji wodnych, to znaczy odwadniania i nawadniania gruntów rolniczych. Często zajmują się również małym retencjonowaniem wody, co jest przydatne w sytuacji suszy, a gdy wody jest nadmiar, małe zbiorniki mogą pewne ilości przyjąć aby pola nie zostały zalane. I właśnie na konserwację rowów melioracyjnych wraz ze związanymi z nimi funkcjonalnie budynkami Samorząd Województwa Łódzkiego przeznaczył dotacje. W budżecie przygotowanych było 2,5 mln zł, ostatecznie spółkom przekazano 1,7 mln zł. Na tyle bowiem zostały złożone wnioski. Wynika to z tego, że spółki musiały pokryć połowę kosztów inwestycji jako tzw. wkład własny.

W piątek (31 maja br.) w sali sejmiku marszałek Grzegorz Schreiber przekazał spółkom umowy na dofinansowanie. Dotację otrzymają 147 gminy na realizację 410 projektów lokalnych. W uroczystym przekazaniu umów oprócz marszałka Grzegorza Schreibera uczestniczył również członek zarządu województwa Andrzej Górczyński.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Koncepcja przebudowy inwestycji na jeziorze Jamno coraz bliżej (14 czerwca 2019)Na terenie Polski susza rolnicza (05 czerwca 2019)Umowa na dofinansowanie przeglądu i aktualizacji planów zarządzania ryzykiem powodziowym podpisana (14 maja 2019)Nowy Dyrektor Projektu Ochrony Przeciwpowodziowej Dorzecza Odry i Wisły (07 maja 2019)Polska gospodarka wodna w UE: Na początku nacisk położono na oczyszczanie ścieków (02 maja 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony
Finansowanie termomodernizacji budynków wielorodzinnych