Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Doradztwo w zakresie retencji i zagospodarowania wód opadowych firmy Arcadis
Ochrona przeciwpowodziowa, kompleksowa adaptacja miast do zmian klimatu firmy Arcadis

Łódzkie: 1,7 mln zł dofinansowania na konserwację rowów melioracyjnych

a+a-    Powrót       03 czerwca 2019       Woda   

Marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber przekazał dofinansowanie 66 spółkom wodnym na konserwację rowów melioracyjnych. Pieniądze pochodzą z budżetu województwa. Otrzymali je wszyscy, którzy o to wnioskowali.

1,7 mln zł dofinansowania

Spółki wodne tworzą osoby fizyczne lub prawne, żeby zaspokajać potrzeby w zakresie gospodarowania wodami. Najczęściej powstają w celu melioracji wodnych, to znaczy odwadniania i nawadniania gruntów rolniczych. Często zajmują się również małym retencjonowaniem wody, co jest przydatne w sytuacji suszy, a gdy wody jest nadmiar, małe zbiorniki mogą pewne ilości przyjąć aby pola nie zostały zalane. I właśnie na konserwację rowów melioracyjnych wraz ze związanymi z nimi funkcjonalnie budynkami Samorząd Województwa Łódzkiego przeznaczył dotacje. W budżecie przygotowanych było 2,5 mln zł, ostatecznie spółkom przekazano 1,7 mln zł. Na tyle bowiem zostały złożone wnioski. Wynika to z tego, że spółki musiały pokryć połowę kosztów inwestycji jako tzw. wkład własny.

W piątek (31 maja br.) w sali sejmiku marszałek Grzegorz Schreiber przekazał spółkom umowy na dofinansowanie. Dotację otrzymają 147 gminy na realizację 410 projektów lokalnych. W uroczystym przekazaniu umów oprócz marszałka Grzegorza Schreibera uczestniczył również członek zarządu województwa Andrzej Górczyński.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Gospodarowanie deszczówką w teorii i praktyce - IV Konferencja GWOR (13 września 2019)Rząd przyjął założenia do programu zwiększenia retencji w Polsce (11 września 2019)Budowa zbiornika retencyjnego Bzin wpisana do Programu Rozwoju Retencji (28 sierpnia 2019)Dziś susza, jutro powódź. Jak poradzić sobie ze skutkami zmian klimatu? (16 sierpnia 2019)Lubelskie: Ponad 83 mln zł z UE na inwestycje wodno-ściekowe (12 sierpnia 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony