Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
EKO Pożyczka „Nasza Woda” na zapobieganie i niwelowanie skutków suszy BOŚ Bank S.A.
Prawo ochrony środowiska - prestiżowe studia podyplomowe Uczelnia Łazarskiego

Łowczy Krajowy złożył rezygnację

a+a-    Powrót       24 stycznia 2019       Zrównoważony rozwój   

Przewodniczący zarządu głównego, Łowczy Krajowy Piotr Jenoch w środę złożył na ręce ministra środowiska rezygnację ze stanowiska Łowczego Krajowego - poinformował w środę Polski Związek Łowiecki. Resort środowiska podał, że minister dymisję przyjął.

Przyjęcie rezygnacji Jenocha przez ministra środowiska Henryka Kowalczyka potwierdził rzecznik tego resortu Aleksander Brzózka. Jednak nie wyjawił powodu rezygnacji. Jak poinformował, teraz resort czeka na zgłoszenie przez Naczelną Radę Łowiecką kandydatur na to stanowisko. Minister wybierze jednego z trzech kandydatów - dodał. Także rzeczniczka PZŁ Paulina Marzęcka nie wyjaśniła powodu rezygnacji Jenocha.

- W związku z bezprecedensowymi naciskami na ministra środowiska związanymi z ASF, o odwołanie Piotra Jenocha z funkcji Łowczego Krajowego, informujemy, że 23 stycznia pan Piotr Jenoch złożył na ręce ministra środowiska rezygnację ze stanowiska Łowczego Krajowego - czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej PZŁ.

Jenoch będzie pełnić swoją funkcję do 15 lutego, by dokończyć przygotowania do zaplanowanego na 16 lutego Krajowego Zjazdu Delegatów, podczas którego ma zostać uchwalony nowy statut Polskiego Związku Łowieckiego. Funkcję Krajowego Łowczego pełnił od kwietnia 2018 r. Zastąpił na tym stanowisku Lecha Blocha. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Jakie zmiany przyniesie nowa specustawa o ASF? (31 stycznia 2020)Walka z ASF trwa. Ardanowski: bez wybicia dzików Polska sobie nie poradzi (22 sierpnia 2019)ARiMR: od dzisiaj można składać wnioski o pomoc klęskową i związaną z ASF (29 marca 2019)Kto ma prawo decydować, jakich zwierząt jest za dużo? (18 stycznia 2019)Naukowcy do premiera: planowany odstrzał dzików może spowodować rozprzestrzenianie się ASF (10 stycznia 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony