Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Asystent/ka Biura Zarządu SUEZ Polska Sp. z o.o.
Najszerszy wybór podestów i podnośników koszowych firmy ROTHLEHNER

Lublin przeprowadził kontrole nieruchomości niezamieszkałych w zakresie gospodarowania odpadami

a+a-    Powrót       06 czerwca 2019       Odpady   

Na podstawie zapisów ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach Straż Miejska w Lublinie prowadzi kontrole nieruchomości niezamieszkałych w zakresie wykonania obowiązku mówiącego o tym, że właściciele nieruchomości, którzy nie są zobowiązani do ponoszenia opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi na rzecz gminy, są zobowiązani do udokumentowania w formie umowy korzystania z usług wykonywanych przez gminną jednostkę organizacyjną lub przedsiębiorcę odbierającego odpady komunalne od właścicieli nieruchomości, wpisanego do rejestru działalności regulowanej.

7 mandatów karnych

Od 20 marca prowadzona była kontrola na terenie Dzielnicy Czechów. W tym okresie sprawdzono 285 obiektów handlowych i usługowych. Sporządzono 196 protokołów kontroli. 44 obiekty handlowe i usługowe, które podpisały umowy we własnym zakresie, posiadały pojemniki komercyjne z firmami odbierającymi śmieci. W 7 przypadkach nałożono mandaty karne na kwotę 2 300 zł. Ukarane zostały podmioty nie posiadające umowy i wyrzucające odpady do pojemników komunalnych.

W przypadku 158 obiektów handlowych i usługowych odpady wrzucane były do pojemników komunalnych (pojemniki zostały wskazane przez pracowników i właścicieli lokali handlowych i usługowych). Administracje osiedli przedstawiły nowe aneksy umów zawartych z firmą odbierającą odpady i uzupełniły pojemniki. Kontrole nieruchomości niezamieszkałych będą realizowane sukcesywnie przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej na terenie całego miasta w oparciu o zaplanowane harmonogramy, jak i interwencyjne zgłoszenia.

Źródło: Urząd Miasta Lublin

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Sprawdź zakłady importujące odpady z zagranicy (18 lipca 2019)Zsypy, za małe altany, rozmyta odpowiedzialność - to hamulce selektywnej zbiórki (10 lipca 2019)Dostępne sposoby na implementację dyrektyw odpadowych – Część 2. Odpadowego ABC (05 lipca 2019)W debacie publicznej o gospodarce odpadami panuje chaos semantyczny. Część 1. Odpadowego ABC (03 lipca 2019)Samorządy krytycznie o nowych przepisach o odpadach (24 czerwca 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony