Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Dyspozytor Eneris Surowce S.A.
Systemy kogeneracyjne na biogaz i gaz ziemny firmy Centrum Elektroniki Stosowanej CES

300 zł mandatu za porzucenie w lesie 40 worków z gruzem

a+a-    Powrót       03 lipca 2019       Odpady   

Mieszkaniec powiatu kaliskiego, który wyrzucił do lasu 40 worków z gruzem został odnaleziony, ukarany mandatem i zobowiązany do uprzątnięcia terenu – poinformował we wtorek PAP komendant Straży Miejskiej Kalisza Dariusz Hybś.

Strażnicy miejscy interweniowali po telefonie od mieszkańców dzielnicy Kalisza - Piwonic. Poinformowali oni funkcjonariuszy, że widzieli mężczyznę, który wyrzucił do lasu worki z odpadami i mimo zwrócenia uwagi nie zabrał ich z lasu.

Jeden ze świadków zdarzenia zrobił zdjęcie samochodu z numerami rejestracyjnymi i zawiadomił straż miejską. - Okazało się, że do lasu podrzucono gruz oraz inne drobne odpady, łącznie 40 worków – powiedział Dariusz Hybś.

Sprawcy szukano przez miesiąc. Jak wyjaśnił komendant straży miejskiej, potrzebna była nawet pomoc policji, ponieważ okazało się, że mężczyzna mieszkał pod innym adresem, niż wynikało to z jego zameldowania.

W końcu mundurowi dotarli do właściciela odpadów. Okazał się nim 51-letni mieszkaniec powiatu kaliskiego. Został ukarany mandatem w wysokości 300 zł i zobowiązany do uprzątnięcia terenu.

- Wczoraj strażnicy pojechali na miejsce zdarzenia i okazało się, że worki zostały zabrane – powiedział komendant. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Kielecki projekt promujący ideę smart city uzyskał 1,7 mln zł dotacji (01 października 2019)Poznań: W ciągu pół roku prawie 5,5 tys. interwencji straży miejskiej związanych z ochroną środowiska (19 sierpnia 2019)Kiedy trzeba zrobić coś więcej, róbmy to (03 czerwca 2019)Płock: Fotopułapki pomogą zwalczać nielegalne wysypiska śmieci (04 stycznia 2019)Warszawa: Nowy sposób segregacji odpadów od 2019 r. (17 grudnia 2018)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony