Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Płatne praktyki studenckie Prospreco Polska sp. z o.o.
Pojemnik do segregacji bioodpadów bez pogorszenia jakości Eco-Clean Tomasz Malanowicz

300 zł mandatu za porzucenie w lesie 40 worków z gruzem

a+a-    Powrót       03 lipca 2019       Odpady   

Mieszkaniec powiatu kaliskiego, który wyrzucił do lasu 40 worków z gruzem został odnaleziony, ukarany mandatem i zobowiązany do uprzątnięcia terenu – poinformował we wtorek PAP komendant Straży Miejskiej Kalisza Dariusz Hybś.

Strażnicy miejscy interweniowali po telefonie od mieszkańców dzielnicy Kalisza - Piwonic. Poinformowali oni funkcjonariuszy, że widzieli mężczyznę, który wyrzucił do lasu worki z odpadami i mimo zwrócenia uwagi nie zabrał ich z lasu.

Jeden ze świadków zdarzenia zrobił zdjęcie samochodu z numerami rejestracyjnymi i zawiadomił straż miejską. - Okazało się, że do lasu podrzucono gruz oraz inne drobne odpady, łącznie 40 worków – powiedział Dariusz Hybś.

Sprawcy szukano przez miesiąc. Jak wyjaśnił komendant straży miejskiej, potrzebna była nawet pomoc policji, ponieważ okazało się, że mężczyzna mieszkał pod innym adresem, niż wynikało to z jego zameldowania.

W końcu mundurowi dotarli do właściciela odpadów. Okazał się nim 51-letni mieszkaniec powiatu kaliskiego. Został ukarany mandatem w wysokości 300 zł i zobowiązany do uprzątnięcia terenu.

- Wczoraj strażnicy pojechali na miejsce zdarzenia i okazało się, że worki zostały zabrane – powiedział komendant. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

GIOŚ kręci bat na przestępców środowiskowych. W tempie largo czy allegro? (15 lipca 2020)Wody to nie śmietnik. Reaguj! (11 maja 2020)Brak chętnych na dofinansowanie do usuwania porzuconych odpadów (16 grudnia 2019)Kielecki projekt promujący ideę smart city uzyskał 1,7 mln zł dotacji (01 października 2019)Poznań: W ciągu pół roku prawie 5,5 tys. interwencji straży miejskiej związanych z ochroną środowiska (19 sierpnia 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony