Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Specjalista ds. rynku gazu ziemnego Ministerstwo Energii
Pompy ciepła powietrze/woda LA S-TU, LA S-TUR - do grzania i chłodzenia firmy Glen Dimplex Polska

Masz pomysł? Od 1 kwietnia ruszył nowy nabór startupów energetycznych

a+a-    Powrót       08 kwietnia 2019       Energia   

Akcelerator FundingBox dysponuje budżetem blisko 16 mln zł na realizację wszystkich zamierzeń projektowych. Z tej sumy do 2 mln zł przeznaczone zostanie na wsparcie finansowe przynajmniej 10 startupów, które będą realizować swoje pilotaże, współpracując z PGE. Firmy te mogą otrzymać również wsparcie doradcze o wartości do 50 tysięcy złotych dla każdej z nich.

PGE poszukuje nowych technologii

PGE Nowa Energia zawarła umowę z Akceleratorem FundingBox, w ramach której akcelerator wyszukiwać będzie startupy dysponujące interesującymi dla PGE technologiami. Jakimi projektami zainteresowana jest Grupa PGE? Otóż takimi, które mają potencjał do wdrożenia w Grupie PGE (czyli energetycznych) i są to co najmniej prototypy gotowe do pilotażu, mają przewagę nad rozwiązaniami dostępnymi na rynku oraz są rozwijane przez silny zespół posiadający kompetencje technologiczne i biznesowe.

Z komunikatu PGE wynika, że projekt jest podzielony na rundy i trwać będzie do końca 2020 roku. Obecny nabór startupów rozpoczął się 1 kwietnia 2019 r., a zgłoszenia przyjmowane będą poprzez stronę internetową: https://impactpoland.fundingbox.com.

Co dla najlepszych?

Firmy, które zostaną zakwalifikowane do programu, uzyskają możliwość przeprowadzenia pilotażowego wdrożenia w Grupie PGE. Oczywiście nie od razu; są etapy, które trzeba przejść. Zakwalifikowany projekt zostanie przetestowany w jednej ze spółek z Grupy PGE, zyska wsparcie mentorów i ekspertów, finalnie uzyska dostęp do kolejnych rund finansowania i/lub dostanie szansę na zakup rozwiązania przez PGE.

Idea akceleracji

Programy akceleracyjne to forma budowania współpracy innowacyjnych firm technologicznych i wielkich przedsiębiorstw. Duże przedsiębiorstwa poszukują nowych rozwiązań i technologii, a jednocześnie dzielą się ze startupami swoją infrastrukturą, zapleczem technicznym oraz wiedzą.

Akcelerator PGE poszukuje interesujących pomysłów technologicznych również wśród zagranicznych startupów. Służy temu m.in. udział w międzynarodowym projekcie SmartUp Accelerator, który obejmuje kilka krajów basenu Morza Bałtyckiego i finansowany jest przez fundusze europejskie.

Katarzyna Zamorowska: Dziennikarz, prawnik

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Innowacyjne start-upy mogą zmienić świat (12 kwietnia 2019)Seminarium „Blockchain w Energetyce” w kwietniu w Warszawie (26 marca 2019)Baterie na elektrolit stały uniezależnią branżę pojazdów elektrycznych od kobaltu (06 marca 2019)20 mln zł na pożyczki dla start-upów (06 marca 2019)Powstaje kompostowalny kubek do napojów „na wynos” (27 lutego 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony