Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Specjalista ds. transportu morskiego Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej
EVBox BusinessLine - stacja ładowania samochodów elektrycznych dla odbiorców biznesowych firmy Engie

Miliardy na transport publiczny

a+a-    Powrót       30 czerwca 2017       Transport   

Ponad 130 nowych tramwajów, nowe i przebudowane torowiska, parkingi Bike&Ride, ścieżki rowerowe, węzły przesiadkowe – to wszystko planowane efekty inwestycji polskich miast w transport publiczny. Gorzów Wielkopolski, Katowice, Poznań, Siechnice i Wrocław podpisały dziś z Centrum Unijnych Projektów Transportowych umowy o dofinansowanie tych projektów z funduszy unijnych.

“Bardzo mocno stawiamy na czysty i nowoczesny transport publiczny. To jeden z tych obszarów, w których inwestycje będą największe. Z funduszy unijnych na lata 2014-2020 mamy na to około 18 mld zł ” Jerzy Kwieciński, wiceminister rozwoju

Wartość 7 inwestycji (po dwie zrealizują Gorzów i Poznań), dla których podpisano dzisiaj umowy, to około 1,3 mld zł. Dofinansowanie z Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 wyniesie ponad 461 mln zł. W samym Programie Infrastruktura i Środowisko na transport publiczny przeznaczono 9,7 mld zł. Ta kwota trafi na kilkadziesiąt inwestycji. Dotychczas podpisano umowy o dofinansowanie 13 przedsięwzięć kwotą 2,6 mld zł. Oprócz ww. projektów, pieniądze te wesprą: dalszą rozbudowę sieci warszawskiego metra i tramwajów warszawskich,modernizację sieci tramwajowej w Bydgoszczy,zakup taboru tramwajowego w Krakowie i autobusowego w Opolu,montaż Inteligentnego Systemu Transportowego na terenie Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego.

Źródło: Ministerstwo Rozwoju

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Tychy: Ponad 7 mln zł na rozbudowę sieci trakcyjnej trolejbusów (29 czerwca 2018)Rząd zachęca do wykorzystywania gazu ziemnego w transporcie (29 czerwca 2018)Ponad 12 mln zł na infrastrukturę rowerową w Małopolsce (28 czerwca 2018)Zawarto porozumienie ws. testów pojazdów autonomicznych (22 czerwca 2018)Oferta Politechniki Śląskiej w programie Bezemisyjny Transport Publiczny (21 czerwca 2018)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony