Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Specjalista ds. ochrony środowiska Eneris Surowce S.A.

Ministerstwo klimatu ogłasza konkurs dla miast – „Lider w kategorii”

a+a-    Powrót       23 marca 2020       Zrównoważony rozwój   

W ramach inicjatywy „Miasto z klimatem” Ministerstwo Klimatu organizuje badanie postępu miast w prowadzonej polityce ekologicznej. Zapraszamy wszystkie miasta do udziału w badaniu. Te, które odnotowały największy postęp w danym obszarze, otrzymają statuetkę „Lider w kategorii”.

„Miasto z klimatem” to projekt na rzecz rozwoju przyjaznych i neutralnych klimatycznie miast. Jednym z jego elementów jest badanie postępu miast w prowadzonej polityce ekologicznej – „Lider w kategorii”. Zapraszamy wszystkie miasta do udziału w badaniu oraz do wypełnienia formularza zgłoszeniowego i przesłanie go do 30 kwietnia 2020 r. na adres miasta@klimat.gov.pl.

Badanie będzie polegało na zebraniu i porównaniu lokalnych danych dotyczących:

  • gospodarki odpadami,
  • jakości powietrza,
  • terenów zieleni,
  • zrównoważonej mobilności,
  • gospodarki wodno-ściekowej.

Badanie będzie prowadzone w dwóch kategoriach:

  • miasta do 100 tys. mieszańców, które zgłoszą chęć udziału w badaniu,
  • wszystkie miasta powyżej 100 tys. mieszkańców.

Spośród nadesłanych zgłoszeń Ministerstwo Klimatu wyłoni liderów, a miasta, które odnotowały największy postęp w danym obszarze, otrzymają statuetkę. Ponadto, Ministerstwo Klimatu przygotowało dla miast informację o instrumentach finansowych, które wspierają działania i projekty we wskazanych powyżej dziedzinach. Więcej informacji można uzyskać elektronicznie: miasta@klimat.gov.pl, lub telefonicznie: tel. 223692037.

Źródło: Ministerstwo Klimatu

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Nabór do Programu LIFE 2020 rozpoczęty. Jego budżet to 450 mln euro (06 kwietnia 2020)Marsz hologramów w Warszawie, czyli strajk klimatyczny online (03 kwietnia 2020)Minister Klimatu powołał Zespół ds. zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego (01 kwietnia 2020)Przyjazne środowisku urządzenia chłodnicze? To cel projektu naukowców z Politechniki Śląskiej (01 kwietnia 2020)W cieniu pandemii rosną nasze szanse na spełnienie celu OZE i spadają ceny na rynku EU ETS (26 marca 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony