Robots
Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
22.01.2021 22 stycznia 2021

Mimo koronawirusa "Mój Prąd" i "Czyste Powietrze" cieszą się nadal dużym zainteresowaniem

   Powrót       18 marca 2020       Energia   

Mimo epidemii koronawirusa programy: promocji fotowoltaiki "Mój Prąd", a także antysmogowy "Czyste Powietrze" cieszą się nadal dużym zainteresowaniem, wnioski o dotacje wpływają do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i wojewódzkich funduszy - wynika z przesłanej PAP odpowiedzi przez narodowy fundusz.

Nabór nie został zawieszony

Donata Bieniecka z biura prasowego NFOŚiGW poinformowała PAP, że drugi nabór wniosków o dofinansowanie w ramach programu "Mój Prąd" odbywa się bez większych zakłóceń. Drugi nabór wniosków w programie rozpoczął się 13 stycznia i potrwa do 18 grudnia 2020 r. Pierwszy trwał od 30 sierpnia do 20 grudnia 2019 roku. - Aktualny nabór wniosków nie został zawieszony. Składanie wniosków odbywa się na takich samych zasadach jak dotychczas, zgodnych z regulaminem naboru - dodała przedstawicielka Funduszu.

Czytaj też: Bez paniki, ale ostrożnie. Urzędy stawiają na załatwianie spraw online

Ponadto podkreśliła, że mimo zagrożenia epidemiologicznego program cieszy się w dalszym ciągu dużym zainteresowaniem. - Odnotowano jedynie spadek o około 10 proc. liczby dostarczanych wniosków o dofinansowanie do NFOŚiGW w stosunku do ostatnich miesięcy. Może wynikać to z faktu zaprzestania składania przez wnioskodawców z pierwszego naboru, który trwał do 20 grudnia ub.r., ponownych wniosków o dofinansowanie w drugim naborze, który trwa od 13 stycznia br. - wyjaśniła Bieniecka.

Zawieszono finfolinię do 27 marca

W związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem koronawirusa narodowy fundusz tymczasowo zawiesił funkcjonowanie infolinii "Mój Prąd" do 27 marca. Fundusz informował niedawno, że papierowe wnioski w programie "Mój Prąd" przejdą do historii. Będzie je można składać wyłącznie drogą elektroniczną.

Donata Bieniecka odnosząc się do programu antysmogowego "Czyste Powietrze" wskazała, że patrząc na miniony tydzień "nie widzimy mniejszego zainteresowania programem". - Wpłynęło tyle wniosków co zwyczajowo - ok. 1,5 tys. Nie odbiega to od normy tygodniowej - poinformowała. (PAP)

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Ekspert PIRE: autobusy CNG nie spełniają definicji autobusu zeroemisyjnego (12 stycznia 2021)NFOŚiGW w 2021 r. chce przeznaczyć na dotacje 5 mld zł (04 stycznia 2021)„Zielony transport publiczny” – składanie wniosków rusza w styczniu (31 grudnia 2020)NFOŚiGW i PFR będą wdrażać model ESCO (21 grudnia 2020)904 tys. zł dotacji na uszczelnienie górotworu w rejonie historycznego szybu Wielki Kopalni Soli w Bochni (21 grudnia 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony