Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Specjalista w Wydziale Uzgodnień i Zagospodarowania Przestrzennego Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
CATCH-ME wspólne przejazdy do pracy CATCH-ME

Projekt: z "Mojego Prądu" będzie można sfinansować ładowarki do elektryków

a+a-    Powrót       28 lipca 2020       Transport   

Z realizowanego przez NFOŚiGW programu promocji fotowoltaiki "Mój Prąd" będzie można sfinansować kupno przydomowej ładowarki do prywatnego samochodu elektrycznego - wynika z opublikowanego projektu rozporządzenia Ministra Klimatu.

W poniedziałek na stronach RCL opublikowany został projekt noweli rozporządzenia Ministra Klimatu ws. rodzajów programów i projektów przeznaczonych do realizacji w ramach Krajowego systemu zielonych inwestycji(1). Jak czytamy w uzasadnieniu, nowela wynika z konieczności uzupełnienia programów realizowanych w ramach Krajowego systemu zielonych inwestycji o możliwość zakupu i instalacji w budynkach mieszkalnych ładowarek do samochodów elektrycznych, które będą wykorzystywać energię wytworzoną przez prosumenta.

- Oczekiwanym efektem rekomendowanego rozwiązania jest umożliwienie finansowania ww. przedsięwzięć ze środków zgromadzonych na Rachunku klimatycznym w ramach programów priorytetowych NFOŚiGW, w szczególności w ramach Programu Priorytetowego "Mój Prąd" - wskazano w ocenach skutków regulacji projektu.

W ramach programu "Mój Prąd" można otrzymać dofinansowanie na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych. Dofinansowanie obejmuje do 50 proc. kosztów instalacji i wynosi do 5 tys. zł. Udzielane jest ono dla instalacji o mocy od 2 do 10 kW. Budżet programu to 1 mld zł. (PAP)

Przypisy

1/ Projekt rozporządzenia Ministra Klimatu zmieniającego rozporządzenie w sprawie rodzajów programów i projektów przeznaczonych do realizacji w ramach Krajowego systemu zielonych inwestycji
https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12336352

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Jakie są zasady przyznawania wsparcia w programach „eVAN”, „Zielony samochód” i „Koliber”? NFOŚiGW obala mity (21 lipca 2020)Katowice: Kolejne autobusy elektryczne wkrótce wyjadą na ulice (14 lipca 2020)NFOŚiGW: program wsparcia zakupu ładowarek dla aut elektrycznych (09 lipca 2020)Gdańsk: Straż Miejska otrzymała dwa elektryczne radiowozy (02 lipca 2020)Spotkanie Polsko-Niemieckiej Platformy ds. Elektromobilności (18 czerwca 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony