Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Kompleksowe badania i monitoring biotechnologiczny biogazowni POLBIOTECH LABORATORIUM Sp. z o.o.
Kompleksowa realizacja instalacji PV – od produktu, po ubezpieczenie i opiekę rachunków Columbus Energy

Pierwszy tydzień działania programu „Mój Prąd”. Zrealizowano już pierwsze płatności

a+a-    Powrót       09 września 2019       Energia   

Prawie 170 wniosków przyjął Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w pierwszym tygodniu funkcjonowania programu „Mój Prąd”. Dzięki innowacyjnej procedurze i zastosowanych uproszczeniach w dniu 6 września br., po niespełna tygodniu od wpływu wniosków, zrealizowano już pierwsze płatności na rzecz Beneficjentów programu w łącznej kwocie 80 tys. zł.

Pozytywnie ocenionych wniosków i zaakceptowanych przez ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego jest już w sumie 78 projektów opiewających w sumie na kwotę 390 tys. zł. Łączna zainstalowana moc wspartych mikroinstalacji to 458,95 kW.

Każdy kolejny dzień to coraz większe zainteresowanie, dzięki zgłaszanym uwagom eksperci NFOŚiGW mogą na bieżąco dostosowywać program do potrzeb wnioskodawców. Między innymi wprowadzono możliwość wspierania wszystkich instalacji zakończonych po dniu 23 lipca 2019 r., a nie jak dotychczas – zakończonych dopiero po ogłoszeniu konkursu.

Źródło: NFOŚiGW

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Projekt: z "Mojego Prądu" będzie można sfinansować ładowarki do elektryków (28 lipca 2020)100 000 wniosków w programie „Mój Prąd” (14 lipca 2020)Mobilne biura programu „Czyste Powietrze” ruszają w trasę po Śląsku i Małopolsce (09 lipca 2020)Moja Woda to nie remedium na wszystkie problemy gospodarki wodnej, ale impuls do wzmocnienia lokalnej retencji (07 lipca 2020)Prezydent przedstawił Eko-Kartę, czyli deklarację wsparcia inicjatyw prośrodowiskowych (06 lipca 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony