Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Pożyczka Termomodernizacyjna dla spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych firmy Alior Bank
Pompa ciepła PCCO SPLIT 13 kW: niezawodność, ulubiony kolor i 5 lat gwarancji firmy Hewalex

Pierwszy tydzień działania programu „Mój Prąd”. Zrealizowano już pierwsze płatności

a+a-    Powrót       09 września 2019       Energia   

Prawie 170 wniosków przyjął Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w pierwszym tygodniu funkcjonowania programu „Mój Prąd”. Dzięki innowacyjnej procedurze i zastosowanych uproszczeniach w dniu 6 września br., po niespełna tygodniu od wpływu wniosków, zrealizowano już pierwsze płatności na rzecz Beneficjentów programu w łącznej kwocie 80 tys. zł.

Pozytywnie ocenionych wniosków i zaakceptowanych przez ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego jest już w sumie 78 projektów opiewających w sumie na kwotę 390 tys. zł. Łączna zainstalowana moc wspartych mikroinstalacji to 458,95 kW.

Każdy kolejny dzień to coraz większe zainteresowanie, dzięki zgłaszanym uwagom eksperci NFOŚiGW mogą na bieżąco dostosowywać program do potrzeb wnioskodawców. Między innymi wprowadzono możliwość wspierania wszystkich instalacji zakończonych po dniu 23 lipca 2019 r., a nie jak dotychczas – zakończonych dopiero po ogłoszeniu konkursu.

Źródło: NFOŚiGW

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Dzisiaj wystartował „Mój Prąd” (30 sierpnia 2019)Uwaga na oszustów. Program „Mój Prąd” jeszcze nie wystartował (27 sierpnia 2019)W programie „Mój Prąd” tylko faktury opłacone po 23 lipca (26 lipca 2019)Będzie 1 mld zł do wzięcia w programie „Mój prąd”, ale jeszcze nie wiadomo kiedy (24 lipca 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony