Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Od gruntownej diagnostyki po bezpieczną remediację SUEZ
Ochrona przeciwpowodziowa, kompleksowa adaptacja miast do zmian klimatu Arcadis

Pożar w zakładzie przetwórstwa plastiku

a+a-    Powrót       23 marca 2020       Ryzyko   

Kilkudziesięciu strażaków walczy z pożarem, który wybuchł w poniedziałek rano w zakładzie przetwórstwa plastiku w miejscowości Mokrzesz w powiecie częstochowskim (Śląskie). Kłęby gęstego, czarnego dymu widoczne są z wielu kilometrów.

- Pożarem objęte są dwa budynki gospodarcze oraz składowisko przetworzonego plastiku o powierzchni około 80 metrów na 30 metrów - powiedziała PAP rzeczniczka śląskiej straży pożarnej młodsza brygadier Aneta Gołębiowska.

Czytaj też: Operaty przeciwpożarowe w branży odpadowej - instruktaż praktyczny od strażaków

Informację o pożarze na terenie zakładu przy ulicy Kościelnej strażacy otrzymali krótko przed dziewiątą rano. Ponad godzinę później sytuacja wciąż była nieopanowana. Na miejscu pracowało kilkudziesięciu strażaków z 22 jednostek państwowej i ochotniczej straży pożarnej z powiatu częstochowskiego i okolic.

Akcję gaśniczą utrudnia silne zadymienie, wysoka temperatura oraz duża powierzchnia pożaru - ponad 2 tys. m kw. Strażacy pracują w aparatach tlenowych. Unoszący się znad płonącego składowiska słup czarnego dymu widoczny jest z wielu kilometrów. Obecnie nie ma zagrożenia dla okolicznych zabudowań i mieszkańców.(PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Ochrona środowiska w czasach zarazy: Co z zero waste? (24 marca 2020)Palący problem miejscowości Studzianki. Kolejny raz zapłonęła hałda odpadów (04 marca 2020)Kolejny pożar hałdy odpadów na wysypisku w Studziankach (10 lutego 2020)Po raz drugi pożar odpadów z tworzyw sztucznych w Pionkach (27 stycznia 2020)Areszt dla 45-latka podejrzanego o podpalenie plastikowych odpadów (21 stycznia 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony