Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Specjalista w Wydziale Analiz i Zezwoleń Państwowa Agencja Atomistyki
Mała kogeneracja - duża korzyść biznesowa Veolia Polska

Pożar w zakładzie przetwórstwa plastiku

a+a-    Powrót       23 marca 2020       Ryzyko   

Kilkudziesięciu strażaków walczy z pożarem, który wybuchł w poniedziałek rano w zakładzie przetwórstwa plastiku w miejscowości Mokrzesz w powiecie częstochowskim (Śląskie). Kłęby gęstego, czarnego dymu widoczne są z wielu kilometrów.

- Pożarem objęte są dwa budynki gospodarcze oraz składowisko przetworzonego plastiku o powierzchni około 80 metrów na 30 metrów - powiedziała PAP rzeczniczka śląskiej straży pożarnej młodsza brygadier Aneta Gołębiowska.

Czytaj też: Operaty przeciwpożarowe w branży odpadowej - instruktaż praktyczny od strażaków

Informację o pożarze na terenie zakładu przy ulicy Kościelnej strażacy otrzymali krótko przed dziewiątą rano. Ponad godzinę później sytuacja wciąż była nieopanowana. Na miejscu pracowało kilkudziesięciu strażaków z 22 jednostek państwowej i ochotniczej straży pożarnej z powiatu częstochowskiego i okolic.

Akcję gaśniczą utrudnia silne zadymienie, wysoka temperatura oraz duża powierzchnia pożaru - ponad 2 tys. m kw. Strażacy pracują w aparatach tlenowych. Unoszący się znad płonącego składowiska słup czarnego dymu widoczny jest z wielu kilometrów. Obecnie nie ma zagrożenia dla okolicznych zabudowań i mieszkańców.(PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Kolejny w tym roku pożar odpadów na terenie sortowni w Studziankach (29 lipca 2020)Pożar hałdy odpadów w Czartorii na Podlasiu (27 lipca 2020)Akt oskarżenia ws. pożaru odpadów w Jaworze (13 lipca 2020)Nagrody za informacje o podpaleniach lasów w Zachodniopomorskiem (09 lipca 2020)Na Syberii ogień zniszczył już ponad 300 tys. hektarów lasu (08 lipca 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony