Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Od gruntownej diagnostyki po bezpieczną remediację SUEZ
Ochrona przeciwpowodziowa, kompleksowa adaptacja miast do zmian klimatu Arcadis

Pożar w zakładzie przetwórstwa plastiku

a+a-    Powrót       23 marca 2020       Ryzyko   

Kilkudziesięciu strażaków walczy z pożarem, który wybuchł w poniedziałek rano w zakładzie przetwórstwa plastiku w miejscowości Mokrzesz w powiecie częstochowskim (Śląskie). Kłęby gęstego, czarnego dymu widoczne są z wielu kilometrów.

- Pożarem objęte są dwa budynki gospodarcze oraz składowisko przetworzonego plastiku o powierzchni około 80 metrów na 30 metrów - powiedziała PAP rzeczniczka śląskiej straży pożarnej młodsza brygadier Aneta Gołębiowska.

Czytaj też: Operaty przeciwpożarowe w branży odpadowej - instruktaż praktyczny od strażaków

Informację o pożarze na terenie zakładu przy ulicy Kościelnej strażacy otrzymali krótko przed dziewiątą rano. Ponad godzinę później sytuacja wciąż była nieopanowana. Na miejscu pracowało kilkudziesięciu strażaków z 22 jednostek państwowej i ochotniczej straży pożarnej z powiatu częstochowskiego i okolic.

Akcję gaśniczą utrudnia silne zadymienie, wysoka temperatura oraz duża powierzchnia pożaru - ponad 2 tys. m kw. Strażacy pracują w aparatach tlenowych. Unoszący się znad płonącego składowiska słup czarnego dymu widoczny jest z wielu kilometrów. Obecnie nie ma zagrożenia dla okolicznych zabudowań i mieszkańców.(PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Śledczy znajdują kolejne nielegalne składowiska zw. z działalnością mafii śmieciowej (19 maja 2020)Dyrektor Biebrzańskiego PN został odwołany ze stanowiska (14 maja 2020)Kolejny raz płoną odpady w Fałkowie (06 maja 2020)Pożar w Biebrzańskim Parku Narodowym - podsumowanie oraz dalsze działania (29 kwietnia 2020)Na Mazowszu zakazy wstępu do lasów obowiązują w pięciu nadleśnictwach (28 kwietnia 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony