Robots
Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
01.12.2020 01 grudnia 2020

Ruszyły prace przy montażu mostu pontonowego na Wiśle pod rurociąg do "Czajki"

   Powrót       28 października 2020       Woda   

Stan wody w Wiśle umożliwia ponowny montaż przez Wojsko Polskie mostu pontonowego na rzece. Prace polegające na połączeniu elementów zaczęły się dzisiaj w godzinach porannych - poinformowało we wtorek MPWiK. Spółka dodała, że most pod rurociąg do oczyszczalni "Czajka" powstaje w tym samym miejscu, gdzie poprzednio funkcjonowała tymczasowa przeprawa.

Jak przekazało we wtorek MPWiK, według wtorkowych prognoz stan wody w Wiśle umożliwia ponowny montaż przez Wojsko Polskie mostu pontonowego na rzece. "Prace polegające na połączeniu elementów cumujących przy brzegu powyżej Mostu im. Marii Skłodowskiej-Curie zaczęły się dzisiaj w godzinach porannych" - przekazała we wtorkowym komunikacie spółka.

Czytaj też: Jakość rzek nie powala, a ścieki wciąż do nich lecą

Dodała, że most powstanie w tym samym miejscu, gdzie poprzednio funkcjonowała tymczasowa przeprawa i jak zapowiadają wojskowi, ponowne spinanie bloków pontonowych powinno zająć kilka godzin.

W zwiazku z tym, by to umożliwić, MPWiK przez ostatnie kilka dni ponownie utwardzało brzeg Wisły w miejscu przeprawy po opadnięciu fali wezbraniowej, która przechodziła przez Warszawę przez około 2 tygodnie. Współpracujące z Wodociągowcami firmy są na ukończeniu prac polegających na zgrzewaniu elementów dwóch zdemontowanych rurociągów. W kolejnych krokach, jak podkreśliło MPWiK, sprawdzona zostanie szczelność układu, przeprowadzone będzie nawadnianie rurociągów i testy obciążeniowe mostu. Po pomyślnych testach MPWiK przystąpi do rozruchu układu zasilanego pompami zlokalizowanymi na terenie zakładu Farysa. - Prace nad wznowieniem działania układu powinny potrwać nie dłużej niż kilka dni, przy zachowaniu procedur bezpieczeństwa związanych z sytuacją epidemiczną w kraju - czytamy w komunikacie spółki.

W czasie przerwy w działaniu tymczasowego układu MPWiK rozbudowała dotychczasowy układ pompowy o kolejne pompy, które w razie potrzeb będą mogły być uruchamiane zamiennie.(PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Trwają konsultacje zmian dotyczących wykorzystania osadów ściekowych (27 listopada 2020)Remont oczyszczalni ścieków w Jaworze za niemal 60 mln zł (27 listopada 2020)Tegoroczna edycja „Woda. Ścieki. Osady” w formule online (26 listopada 2020)Świętokrzyskie: Oczyszczalnia ścieków w Sędziszowie oddana do użytku (23 listopada 2020)Czym zastąpić szamba? W Sękowej już wiedzą (18 listopada 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony