Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Remediacja terenów zanieczyszczonych i oczyszczanie wód gruntowych firmy Menard
Ochrona przeciwpowodziowa, kompleksowa adaptacja miast do zmian klimatu firmy Arcadis

Na podwórkowym śmietniku znaleziono uran

a+a-    Powrót       15 marca 2019       Ryzyko   

O znalezieniu na śmietniku na mińskim podwórku kilku pojemników z substancjami radioaktywnymi poinformowały w czwartek władze miejskie. Substancje zabezpieczyły służby ministerstwa ds. sytuacji nadzwyczajnych.

Wiadro z kilkoma słoikami oznaczonymi znakiem ostrzegawczym znaleziono w kontenerze na śmieci przy ul. Sierdzicza w Mińsku (Białoruś). Na miejsce wezwano służby ochrony chemicznej i radiologicznej, które zabezpieczyły trujące substancje. Jak poinformowano, były to związki uranu.

Milicja ustaliła już, że przedmioty należały do zmarłej trzy lata temu emerytowanej chemiczki. Słoiki znalazła w domu jej krewna podczas porządkowania i wyniosła je na śmietnik.

Służby poinformowały, że poziom skażenia na miejscu znalezienia materiałów nie przekracza dozwolonych norm. Substancje mają zostać przebadane przez odpowiednie instytucje. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Zbiornik wodny Besko był zanieczyszczony farbą (13 września 2019)Zanieczyszczona deszczówka zagrożeniem dla wód powierzchniowych (29 sierpnia 2019)Zabezpieczono kilkaset ton nielegalnie magazynowanych odpadów (23 sierpnia 2019)NIK: składowiska odpadów z dawnych zakładów "Boruta" są zagrożeniem dla środowiska (14 sierpnia 2019)Dolnośląskie: 2,4 mln zł dla samorządów na usuwanie azbestu (14 sierpnia 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony