Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
SklepSUEZ.pl - podstawiamy kontener na odpady pod Twój dom - i masz to z głowy! firmy SUEZ
Najszerszy wybór podestów i podnośników koszowych firmy ROTHLEHNER

Na podwórkowym śmietniku znaleziono uran

a+a-    Powrót       15 marca 2019       Ryzyko   

O znalezieniu na śmietniku na mińskim podwórku kilku pojemników z substancjami radioaktywnymi poinformowały w czwartek władze miejskie. Substancje zabezpieczyły służby ministerstwa ds. sytuacji nadzwyczajnych.

Wiadro z kilkoma słoikami oznaczonymi znakiem ostrzegawczym znaleziono w kontenerze na śmieci przy ul. Sierdzicza w Mińsku (Białoruś). Na miejsce wezwano służby ochrony chemicznej i radiologicznej, które zabezpieczyły trujące substancje. Jak poinformowano, były to związki uranu.

Milicja ustaliła już, że przedmioty należały do zmarłej trzy lata temu emerytowanej chemiczki. Słoiki znalazła w domu jej krewna podczas porządkowania i wyniosła je na śmietnik.

Służby poinformowały, że poziom skażenia na miejscu znalezienia materiałów nie przekracza dozwolonych norm. Substancje mają zostać przebadane przez odpowiednie instytucje. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Farmaceutyki w środowisku: lepiej zapobiegać, niż leczyć (13 marca 2019)Nieprawidłowe oznakowanie ok. 6 proc. skontrolowanych wyrobów stosowanych w kontakcie z żywnością (11 marca 2019)Plażowy recykling statków europejskim wyrzutem sumienia. Polska pracuje nad rozwiązaniem (06 marca 2019)Zarzut za nielegalne składowanie niebezpiecznych chemikaliów w Olkuszu (05 marca 2019)NFOŚiGW pracuje nad kolejną edycją programu ws. usuwania azbestu (01 marca 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony