Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Od gruntownej diagnostyki po bezpieczną remediację firmy SUEZ
Kompleksowe usługi rozpoznania stopnia zanieczyszczenia terenu dla starostów, właścicieli i nabywców nieruchomości firmy Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych

Na podwórkowym śmietniku znaleziono uran

a+a-    Powrót       15 marca 2019       Ryzyko   

O znalezieniu na śmietniku na mińskim podwórku kilku pojemników z substancjami radioaktywnymi poinformowały w czwartek władze miejskie. Substancje zabezpieczyły służby ministerstwa ds. sytuacji nadzwyczajnych.

Wiadro z kilkoma słoikami oznaczonymi znakiem ostrzegawczym znaleziono w kontenerze na śmieci przy ul. Sierdzicza w Mińsku (Białoruś). Na miejsce wezwano służby ochrony chemicznej i radiologicznej, które zabezpieczyły trujące substancje. Jak poinformowano, były to związki uranu.

Milicja ustaliła już, że przedmioty należały do zmarłej trzy lata temu emerytowanej chemiczki. Słoiki znalazła w domu jej krewna podczas porządkowania i wyniosła je na śmietnik.

Służby poinformowały, że poziom skażenia na miejscu znalezienia materiałów nie przekracza dozwolonych norm. Substancje mają zostać przebadane przez odpowiednie instytucje. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Nowe przepisy ws. jakości i bezpieczeństwa nawozów zatwierdzone przez Radę (24 maja 2019)TripleCOP w Genewie z akcentem na odpady z tworzyw sztucznych (14 maja 2019)Chemia może stanowić pomost między przemysłem a środowiskiem naturalnym (08 maja 2019)Trwa nabór wniosków w programie usuwania i unieszkodliwiania wyrobów azbestowych na Mazowszu (30 kwietnia 2019)Niemieccy strażacy odkryli magazyn z 35 tys. litrów chemikaliów (30 kwietnia 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony