Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Główny specjalista ds. kontroli parametrów wsparcia Urząd Regulacji Energetyki
Smart Room Heating - aplikacja, która wspiera wydajność pomp ciepła firmy Glen Dimplex Polska

Uwaga na oszustów. Program „Mój Prąd” jeszcze nie wystartował

a+a-    Powrót       27 sierpnia 2019       Energia   

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ostrzega przed próbami wyłudzania danych osobowych pod pozorem uczestnictwa w programie „Mój Prąd”.

W Internecie pojawiły się strony firm, które używają w sposób nieuprawniony logotypów m.in. NFOŚiGW, Ministerstwa Energii i Kancelarii Premiera. Podszywając się pod te instytucje publiczne, twórcy wspomnianych witryn zbierają dane osobowe za pośrednictwem internetowych kwestionariuszy. Magnesem są zachęty do uczestnictwa w programie „Mój Prąd” formułowane bez jakiegokolwiek upoważnienia.

NFOŚiGW informuje, że nabór wniosków do programu „Mój Prąd” planowany jest na początek września 2019 r. Nikt poza Narodowym Funduszem nie jest uprawniony do zbierania danych osobowych w ramach tego programu. Prosimy o wzmożoną czujność i nieudostępnianie swoich danych osobowych innym niż NFOŚiGW firmom i instytucjom powołującym się na realizację programu „Mój Prąd”.

Źródło: NFOŚiGW

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Czy powołanie Ministerstwa Klimatu oznacza zwrot w polityce klimatycznej rządu? (15 listopada 2019)Nowy rząd Morawieckiego: nowe resorty, nowi ministrowie (08 listopada 2019)Kontrolą "kopciuchów" zajmie się Inspekcja Handlowa (06 listopada 2019)Resort energii: w Polsce działa ponad 106 tys. mikroinstalacji OZE (22 października 2019)Zawnioskuj online o dofinansowanie w ramach programu „Mój Prąd” (22 października 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony