Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Główny specjalista w Wydziale Efektywności i Transformacji Energetycznej Ministerstwo Rozwoju
Dom bez rachunków Columbus Energy

Uwaga na oszustów. Program „Mój Prąd” jeszcze nie wystartował

a+a-    Powrót       27 sierpnia 2019       Energia   

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ostrzega przed próbami wyłudzania danych osobowych pod pozorem uczestnictwa w programie „Mój Prąd”.

W Internecie pojawiły się strony firm, które używają w sposób nieuprawniony logotypów m.in. NFOŚiGW, Ministerstwa Energii i Kancelarii Premiera. Podszywając się pod te instytucje publiczne, twórcy wspomnianych witryn zbierają dane osobowe za pośrednictwem internetowych kwestionariuszy. Magnesem są zachęty do uczestnictwa w programie „Mój Prąd” formułowane bez jakiegokolwiek upoważnienia.

NFOŚiGW informuje, że nabór wniosków do programu „Mój Prąd” planowany jest na początek września 2019 r. Nikt poza Narodowym Funduszem nie jest uprawniony do zbierania danych osobowych w ramach tego programu. Prosimy o wzmożoną czujność i nieudostępnianie swoich danych osobowych innym niż NFOŚiGW firmom i instytucjom powołującym się na realizację programu „Mój Prąd”.

Źródło: NFOŚiGW

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Ustawa o wspieraniu termomodernizacji przyjęta przez Radę Ministrów (10 sierpnia 2020)Projekt: z "Mojego Prądu" będzie można sfinansować ładowarki do elektryków (28 lipca 2020)100 000 wniosków w programie „Mój Prąd” (14 lipca 2020)Mobilne biura programu „Czyste Powietrze” ruszają w trasę po Śląsku i Małopolsce (09 lipca 2020)Moja Woda to nie remedium na wszystkie problemy gospodarki wodnej, ale impuls do wzmocnienia lokalnej retencji (07 lipca 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony