Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Ekonomista/Ekonomistka - specjalista ds. transformacji energetycznej Fundacja Naukowa Instytut Badań Strukturalnych
Pompa ciepła PCCO SPLIT 13 kW: niezawodność, ulubiony kolor i 5 lat gwarancji firmy Hewalex

Uwaga na oszustów. Program „Mój Prąd” jeszcze nie wystartował

a+a-    Powrót       27 sierpnia 2019       Energia   

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ostrzega przed próbami wyłudzania danych osobowych pod pozorem uczestnictwa w programie „Mój Prąd”.

W Internecie pojawiły się strony firm, które używają w sposób nieuprawniony logotypów m.in. NFOŚiGW, Ministerstwa Energii i Kancelarii Premiera. Podszywając się pod te instytucje publiczne, twórcy wspomnianych witryn zbierają dane osobowe za pośrednictwem internetowych kwestionariuszy. Magnesem są zachęty do uczestnictwa w programie „Mój Prąd” formułowane bez jakiegokolwiek upoważnienia.

NFOŚiGW informuje, że nabór wniosków do programu „Mój Prąd” planowany jest na początek września 2019 r. Nikt poza Narodowym Funduszem nie jest uprawniony do zbierania danych osobowych w ramach tego programu. Prosimy o wzmożoną czujność i nieudostępnianie swoich danych osobowych innym niż NFOŚiGW firmom i instytucjom powołującym się na realizację programu „Mój Prąd”.

Źródło: NFOŚiGW

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Pierwszy tydzień działania programu „Mój Prąd”. Zrealizowano już pierwsze płatności (09 września 2019)Dzisiaj wystartował „Mój Prąd” (30 sierpnia 2019)W programie „Mój Prąd” tylko faktury opłacone po 23 lipca (26 lipca 2019)Będzie 1 mld zł do wzięcia w programie „Mój prąd”, ale jeszcze nie wiadomo kiedy (24 lipca 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony